Куп БиХ

Реми Борца и Сарајева у Бањалуци

• 28.02.2024. 20:26

Фудбалери бањалучког Борца и Сарајева ремизирали су у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ на Градском стадиону резултатом 0:0.

Крај утакмице; Борац - Сарајево 0:0

Друго полувријеме

90+6' - Сјајан покушај Јове Лукића али брани голман Сарајева

90+5' - Поново Врањеш у прилици. Врањеш је покушао из волеја, право у добро постављеног Илиева

90+6' - Шест минута судијске надокнаде

87' - Сјајна прилика за Борац. Квржић центрира, али Врањеш лопту главом шаље преко гола противника

82' - Кошкање на терену. Пет жутих картона показао је Пељто

75' Контра Борца, Хреља је центрирао али прејако. Могло је бити опасно по гол Сарајева

67'Добра прилика за домаће, Вуковић је шутирао искоса, али брани Илиев. Вуковић је пет минута прије покушаја, замијенио Кулашина у игри

57' - Играч Сарајева Пенаранда покушава атрактивно, али лопта иде далеко преко гола домаћина

52' - Шанса за Борац. Благаић центрира из корнера, али Илиев купу лопту

50' - У наставку први пријете гости. Ђуричковић шутира, али лопта одлази преко гола домаћина

Крај првог полувремана; Борац - Сарајево 0:0

45+2' - Два минута судијске надокнаде

42' - Борац тражи пенал јер сматрају да је лопта у руку погодила Јуларџију, међутим, Пељто не свира на бијелу тачку

37' - Великан из Платонове пријети из слбоодњака. Благаић је шутирао искоса из слободњака, лопта иде преко гола Сарајева

34' - Прилика за госте. Ђуричковић шутира са 25 метара али брани Милошевић

28' - Најбоља прилика у досадашњем дијелу сусрета. Пречка је савезник Борца. Кјеремех је побјегао по десној страни, шутирао је али Милошевић мало дира лопту, таман толико да не заврши у мрежи, него на оквиру гола.

23' - Минут касније, поново пријети Борац. Сада су Квржића заборавили фудбалери Сарајева, остао је сам на осам метара од гола након корнера, међутим, шутирао је преко гола

22' Велика прилика за Борац, Граховац је одузео лопту на 25 метара од гола Сарајева и онда је са неких 14 метара шутирао, али брани Илиев.

18' - Шанса за домаћина, Благаић центрира, али Илиев избацује лопту ван терена

11' Нови напад Сарајева, Пенаранда је покушао упослити Оливеиру али Херера избацује у корнер.

9' Радовић је центрирао из слободног ударца, међутим Милошевић избацује лопту

7' - Нова шанса за Сарајево, али Мехмедовићев шут блокира штопер Борца

5' -  Макарић је узвратио, али сигуран је голман гостију Илиев

3' - Први су запријетили гости. Покушао је Анђушић, лопта иде поред гола

Почела је утакмица у Бањалуци.

Састави:

ФК Борац: Милошевић, Јокић, Ћелић, Јуриљ, Макарић, Граховац, Херера, Квржић, Благаић, Кулашин, Терзић.

ФК Сарајево: Илиев, Матановић, Мехмедовић, Ренан, Пенаранда, Кјеремех, Јуларџија, Радовић, Солдо, Анђушић, Ђуричковић.

Црвено-плави у овај меч улазе као фаворити.

Реванш је за 15 дана на Кошеву.

• 17:00 Серија: Вода у праху (Р) (12+)

Напета португалско-галицијска серија 'Вода у праху' стиже у наш програм и можемо само рећи - из епизоде у епизоду напетост ће расти до усијања!

• 17:50 Емисија: На ивици терена (Р)

Наши 'златни момци' Андреј Кнежевић и Иван Драгичевић упознаће вас са искуствима играча, њиховим циљевима, жељама, и приближити вам живот великих српских спортиста који су се већ уписали у историју највећих европских клубова.

• 18:20 Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)

Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)

• 18:55 Маркетинг