У октобру 2022. године, током приватног догађаја у Њујорку, амерички предсједник Џозеф Бајден је упутио озбиљно упозорење о могућности нуклеарног "Армагедона".
У свом говору, он је истакао Владимира Путина као кључног играча, износећи своје лично искуство са руским лидером. Ова изјава је изазвала пажњу због јасне забринутости коју је изразио амерички предсједник у вези са Путиновим ставовима о употреби нуклеарног оружја.
Владимир Путин, предсједник Русије од 2012. године, вјешто манипулише свјетским лидерима, како тврди директор ЦИА Вилијам Бурнс.
Његов однос са америчким предсједницима, Бајденом и бившим предсједником Трампом, јасно показује Путинову способност да прилагоди свој приступ и тактику у зависности од саговорника. Док је са Бајденом успио да пружи привид дипломатских односа, са Трампом је користио ласкање како би задобио његову наклоност.
Путинова тактика са Бајденом и Трампом
Са Бајденом, Путин је успио да створи утисак стабилности и предвидљивости у односима између САД и Русије. Са друге стране, са Трампом је користио ласкање како би га придобио, искористивши његов его у своју корист. Овај приступ је јасно указао на Путинову вјештину прилагођавања у комуникацији са свјетским лидерима, пише "Њујорк Пост", преноси "Ало".
Путин је познат по својим девијантним поступцима у односу са другим свјетским лидерима. Примјери попут јавног понижавања њемачке канцеларке Ангеле Меркел или изигравања британског премијера Бориса Џонсона, јасно показују његову тактику манипулације и покушаје да постигне своје циљеве на међународној сцени, додаје лист.
Иако Путин показује вјештину у манипулацији, америчка обавјештајна заједница примјећује његову тананост и изузетну несигурност као кључне особине, додаје се у тексту.
"Додатно, пандемија КОВИД-19 имала је значајан утицај на њега, изолација током пандемије је продубила његову националистичку перспективу и амбицију да оствари своје циљеве, као што је преузимање Украјине", закључује се.