Пријатељски меч

Енглеска разбила БиХ

• Извор: Б92
  • 03.06.2024. 22:54

Фудбалска репрезентација Енглеске побиједила је селекцију Босне и Херцеговине резултатом 3:0 (0:0) у пријатељској утакмици пред ЕУРО у Њемачкој.

Енглези се припремају за старт шампионата 16. јуна у Гелзенкирхену и меч против Србије.

Намјера Герета Саутгејта је била да се преко "змајева" боље упозна са балканским менталитетом и стилом игре "орлова", иако БиХ важи за слабију селекцију.

И имала је Србија шта да види у овом сусрету, као и да се уплаши офанзивне "машинерије" коју Енглези засигурно посједују.

Селекција "три лава" је кренула у измијешаном саставу и таква је константно нападала, али осим Еберечија Езеа није било расположеног играча у тиму.

Низали су се напади, али доста јалови и у првом полувремену су мреже остале мирне.

Одмах на почетку другог дијела је било примјетно да је Енглеска појачала ритам и све јаче притискала, али није долазила до гола из игре.

Зато јесте из пенала у 60. минуту, након што је Тахировић повукао за дрес Конту у скоку, а ВАР показао да има елемената за најстрожу казну.

Њу је извео хладнокрвни Кол Палмер и постигао свој први гол у репрезентативној каријери.

Када је Енглеска једном пробила бедем БиХ, било је много лакше, али није спуштала "ногу са гаса".

Герет Саутгејт је тек тада у игру увео "тешку артиљерију" на челу са Харијем Кејном, који је унио додатан немир у одбрани БиХ.

Међутим, чекало се до 86. минута на други гол, који је био и најљепши моменат на мечу. Џек Грилиш је са лијеве стране послао прелеп пас на десну, одакле је Трент Александер-Арнолд захватио волеј и послао лопту у "малу мрежу".

Диван гол који је све ријешио, а тачку је ставио, а ко други него – Хари Кејн.

У 88. минуту је крунисао прелијеп продор и пас Грилиша за свој 63. гол у националном тиму. И коначан резултат овог припремног сусрета.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Револуција 1917 (Р)