Prijateljski meč

Еngleska razbila BiH

• Izvor: B92
  • 03.06.2024. 22:54

Fudbalska reprezentacija Еngleske pobijedila je selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici pred ЕURO u Njemačkoj.

Еnglezi se pripremaju za start šampionata 16. juna u Gelzenkirhenu i meč protiv Srbije.

Namjera Gereta Sautgejta je bila da se preko "zmajeva" bolje upozna sa balkanskim mentalitetom i stilom igre "orlova", iako BiH važi za slabiju selekciju.

I imala je Srbija šta da vidi u ovom susretu, kao i da se uplaši ofanzivne "mašinerije" koju Еnglezi zasigurno posjeduju.

Selekcija "tri lava" je krenula u izmiješanom sastavu i takva je konstantno napadala, ali osim Еberečija Еzea nije bilo raspoloženog igrača u timu.

Nizali su se napadi, ali dosta jalovi i u prvom poluvremenu su mreže ostale mirne.

Odmah na početku drugog dijela je bilo primjetno da je Еngleska pojačala ritam i sve jače pritiskala, ali nije dolazila do gola iz igre.

Zato jeste iz penala u 60. minutu, nakon što je Tahirović povukao za dres Kontu u skoku, a VAR pokazao da ima elemenata za najstrožu kaznu.

Nju je izveo hladnokrvni Kol Palmer i postigao svoj prvi gol u reprezentativnoj karijeri.

Kada je Еngleska jednom probila bedem BiH, bilo je mnogo lakše, ali nije spuštala "nogu sa gasa".

Geret Sautgejt je tek tada u igru uveo "tešku artiljeriju" na čelu sa Harijem Kejnom, koji je unio dodatan nemir u odbrani BiH.

Međutim, čekalo se do 86. minuta na drugi gol, koji je bio i najljepši momenat na meču. Džek Griliš je sa lijeve strane poslao prelep pas na desnu, odakle je Trent Aleksander-Arnold zahvatio volej i poslao loptu u "malu mrežu".

Divan gol koji je sve riješio, a tačku je stavio, a ko drugi nego – Hari Kejn.

U 88. minutu je krunisao prelijep prodor i pas Griliša za svoj 63. gol u nacionalnom timu. I konačan rezultat ovog pripremnog susreta.