Током истраге убиства Славише Крунића и његовог тјелохранитеља Жарка Павловића полиција и тужилашто нису изузели снимке надзорних камера са Крунићеве викендице, као ни са камере која се налази на скретању за његово имање.
То је констатовано на наставку поновљеног суђења Бенедију Ђукановићу, Емилију Балди и Родољубу Гајићу, оптуженима за планирање и организовање убиства, односно помагање у убиству Крунића и његовог тјелохранитеља Жарка Павловића, те рањавање возача Горана Илића.
Снимци с викендице нису изузети
Зашто ти снимци нису изузети истовремено када су изузимани снимци са десетина других камера у судници није објашњено, а предсједник судског вијећа Бранимир Јукић је констатовао како то сматра пропустом полиције и тужилаштва. Спорне снимке раније је тражила одбрана, али им је у ”Сектор секјуритију” речено да снимци више не постоје, јер су послије извјесног времена избрисани.
Суд сматра да ти снимци могу дати одговоре на одређене недоумице по питању положаја у којем се налазило Крунићево тијело, када је довезено пред викендицу. Те дилеме би могао отклонити и Жељко Вадић, тадашњи радник ”Сектор секјуритија” који је Крунићево тијело извукао из изрешетаног џипа, али тог свједока нико не може да пронађе.
Нико не зна гдје је свједок Жељко Вадић!?
Судија Јукић је у судници навео да је лично покушавао да дође до података о свједоку Жељку Вадићу, али у томе није успио. Чак је и ”Сектор секјуритију” слао допис му доставе податке о Вадићу, али му ова агенција никада није одговорила на упит!?
”Не знамо гдје се он налази. Немамо адресу, ни име оца и што се мене тиче тај човјек као да је у земљу пропао”, с чуђењем је рекао Јукић.
Због недоумица с положајем тијела одлучио је да као свједока позове Славишину удовицу Тамару Крунић, која ће бити саслушана на наредном рочишту.
На зрну метка нема честица погодних за вјештачење
Пред судом је данас саслушана вјештак хемијске струке Биљана Васић Дакић од које је тражено да утврди да ли на зрну метка, које је извађено из кољена Горана Илића, постоје трагови стакла, пластике или неке друге материје како су то констатовали вјештаци балистичке струке. Међутим, она није могла о томе да се изјасни, наводећи да на зрну нема честица погодних за вјештачење.
Вијеће је занимало да ли и гдје постоје напредније методе којима би се могло утврдити која се материја налази на зрну. Вјештак је одговорила да с таквим методама можда располажу форензички центри у Београду и Загребу.
Она је појаснила да је на зрну уочила плавичасту боју која може да потиче и од бакра, који чини 90% састава зрна, те на ваздуху мијења боју. Указала је и да је са зрном раније манипулисано, јер је претходно било у тијелу, затим на ДНК анализи, два друга вјештачења при чему је вјероватно и чишћено ацетоном.
”Теоретски није могуће да се трагови стакла задрже на зрну”, рекла је Васић Дакић.
Завршена анализа кретања
У међувремену је завршена анализа коју је затражила републички јавни тужилац Сњежана Петковић како би се утврдило колико је вријеме било потребно Емилију Балди да просјечном брзином вожње одвезе од кафића ”Алабама” до мјеста гдје је нестао сигнал с његовог мобилног телефона, што ће бити презентовано на наредном рочишту.
Одобрен је и захтјев одбране Родољуба Гајића да се изврши вјештачење његовог мобилног телефона како би се утврдили његови контакти са осталим оптуженима, те Жељком Ковачевић који је критичне ноћи убијен у размјени ватре с Крунићевим обезбјеђењем.
Суђење се наставља 28. фебруара.
Подсјетимо, Врховни суд Републике Српске укинуо је првостепену пресуду којом је Ђукановић био осуђен на 40 година затвора, Гајић на 20, док је Балдо ослобођен кривице у недостатку доказа. Наложено је ново суђење које је почело у марту прошле године.