Више је од стотину радника вишка у бањалучком Водоводу. Губици су скоро три и по милиона марака. И сада у Водоводу хоће да их испеглају. Не отпуштањем углавном страначки линијом запослених радника, већ скупљом водом. Удар на џеп грађана, предвиђен је планом пословања за ову годину.
У Водоводу се правдају, али Бањалучане оправдања не интересују.
"И тако је скупа вода да није нормално. Ми по члану 13 марака плаћамо воду, не знам више шта би ти рекла, а ми пензионери, али мораш платити своје. Не можемо ми од пензије све, сваки дан друге цијене", кажу грађани.
"Шта да кажем на ово све, на ова поскупљења... Апсолутно више немам коментар. Шта ми ту можемо, ништа. То је све ствар Градске управе и нерада њиховог и лошег вођења Водовода горе, морало је до тога доћи, хоће преко народа да сакрију своје трошкове и свој нерад", додају грађани.
Сакрива се и данас директор Водовода иза приче о већој цијени трошкова пословања, али и потреби за модернизацијом инфраструктуре. А питање је када ће, због огромних губитака и дугова, модернизација уопште доћи на ред.
"Може ли нормалнији приједлог, ево овдје у окружењу сви имају већу цијену воде него Бањалука, ви сте видјели с којима смо се прошле године проблемима суочавали, ми морамо обезбиједити грађанима снабдијевање водом, да сви грађани у Бањалуци имају воду, без редовног одржавања, смањења губитака, ми то нећемо постићи", рекао је Радован Мајкић, директор Водовода.
Више је од стотину радника вишка у бањалучком Водоводу. Губици су скоро три и по милиона марака. И сада у Водоводу хоће да их испеглају. Не отпуштањем углавном страначки линијом запослених радника, већ скупљом водом. Удар на џеп грађана, предвиђен је планом пословања за ову годину. У Водоводу се правдају, али Бањалучане оправдања не интересују.
"Највећи удио у трошку водовода је струја, и сада имате на исте те приходе, исти број грађана који плаћа, ви имате ситуацију да вам је струја додатно два милиона", рекао је Драшко Станивуковић, градоначелник Бањалуке.
Нови цјеновник би на снази требао бити од 1. априла ове године ако то одобри Скупштина града. Тешко, јер из СНСД понављају:
"Ако дође захтјев за поскупљење воде, сигурно га нећемо подржати, по нашим информацијама 12 милиона је акумулирани дуг. Стотину радника имају више, хемијски воду нису третирали, чак су у оном периоду кад сам добијао да вода није здрава за пиће", рекао је Љубо Нинковић, предсједник Скупштине Града Бањалука.
Из СНСД-а су већ неко вријеме упозоравали на овај сценариј. Расулу у Водоводу је, кажу, додатно допринијело и то што је Драшко Станивуковић да би се дочепао градоначелничке фотеље, шаком и капом дијелио и бесплатне прикључке који су Град на крају коштали милионе. И лијепо је то бесплатно, све док не дође на наплату. А платиће, наравно, грађани.