Odlična igra Borca

Premijer liga BiH: Moraitis "ošišao" Široki Brijeg

• Извор: АТВ
  • 25.02.2022. 16:58

Fudbaleri Borca do nogu su potukli ekipu Širokog Brijega na stadionu "Pecara" savladavši domaćina u 20.kolu Premijer lige BiH sa 3:0.

Već nakon uvodnih pet minuta, "crveno plavi" su preuzeli konce igre u svoje ruke. Redali su se napadi pred golom Širokog Brijega, ali su mreže ostale netaknute do kraja poluvremena

Domaći su u 33.minutu ostali sa igračem manje na terenu nakon što je Božo Musa, zbog prekršaja na ivici kaznenog prostora, zaradio crveni karton.

U drugom poluvremenu, banjalučka ekipa je nastavila sa dobrom igrom, a titula junaka utakmice završrila je, na kraju, u rukama Panajotisa Moraitisa koji je u 61.minutu zamijenio Dejana Melega.

Grčki napadač "otključao" je mrežu Miškina u 74.minutu kada je "makazicama" poslao loptu iza njegovih leđa.

Deset minuta kasnije Moraitis postiže i drugi gol, a tačku na Borčev trijumf stavio je Obren Cvijanović u 88.minutu.

Fudbaleri Borca, nakon 20.kola, na svom kontu imaju 33 osvojena boda.

• 18:20 Народ прича (Р)