Софија

Седам медаља за српске боксере и боксерке на Европском првенству

• Извор: Агенције
  • 19.10.2024. 20:31

Боксерска репрезентација Србије освојила је укупно седам медаља на Европском првенству за млађе сениоре и сениорке у Софији.

Најбоља боксерка шампионата Сара Ћирковић (54 килограма) и Кристина Нађ Варга освојиле су златне медаље и тако још једном постале првакиње Европе, овога пута у женској конкуренцији млађих сениорки.

Ћирковићева је убједљиво савладала у финалу Меки Лорен (Енглеска) након једногласне одлуке судија, док је Нађ Варга побиједила Туркињу Алејну Демиркир.

Кристина Кулухова (63 килограма) није успјела да стигне до златног одличја, али је остварила велики успјех освајањем сребра. У финалу је поражена од Енглескиње Саше Хики резултатом 5:0.

Мушка селекција освојила је четири бронзане медаље - Омер Аметовић (51 килограм), Сејди Назиф (63,5), Алмир Мемић (75 килограма) и Ахмед Маврић (80 килограма), преноси Танјуг.