Sofija

Sedam medalja za srpske boksere i bokserke na Еvropskom prvenstvu

• Izvor: Agencije
  • 19.10.2024. 20:31

Bokserska reprezentacija Srbije osvojila je ukupno sedam medalja na Еvropskom prvenstvu za mlađe seniore i seniorke u Sofiji.

Najbolja bokserka šampionata Sara Ćirković (54 kilograma) i Kristina Nađ Varga osvojile su zlatne medalje i tako još jednom postale prvakinje Еvrope, ovoga puta u ženskoj konkurenciji mlađih seniorki.

Ćirkovićeva je ubjedljivo savladala u finalu Meki Loren (Еngleska) nakon jednoglasne odluke sudija, dok je Nađ Varga pobijedila Turkinju Alejnu Demirkir.

Kristina Kuluhova (63 kilograma) nije uspjela da stigne do zlatnog odličja, ali je ostvarila veliki uspjeh osvajanjem srebra. U finalu je poražena od Еngleskinje Saše Hiki rezultatom 5:0.

Muška selekcija osvojila je četiri bronzane medalje - Omer Ametović (51 kilogram), Sejdi Nazif (63,5), Almir Memić (75 kilograma) i Ahmed Mavrić (80 kilograma), prenosi Tanjug.