Олимпијске игре

Ово је било брутално: Србија добила противника у полуфиналу

• Извор: Агенције
  • 06.08.2024. 23:41

Кошаркаши Сједињених Амерички Држава убједљиво су савладали Бразил са 122:87 у четвртфиналу Олимпијских игара.

Утакмица би се најбоље могла описати ријечима "брутално" и "без милости".

"Дрим тим" ће у полуфиналу одмјерити снаге са Србијом, која је нешто раније надиграла Аустралију (95:90).

Амери су рутински дошли до побједе против Бразила, диктирали су ритам од прве четвртине и дошли до убједљиве побједе. На полувремену су имали +27 (63:36). Да би до краја додатно увећали предност и ефективно ушли у полуфинале.

Подијелили су улоге на терену, а најрасположенији је био Девин Букер са 18 поена, пратио га је Ентони Едвардс са 17 поена и пет скокова.

Двоцифрени су били и Џоел Ембид са 14 поена и седам скокова, као и Ентони Дејвис са 13 поена и осам скокова, Леброн Џејмс је додао 12 поена уз три скока и девет асистенција, док је Кевин Дурент убацио 11.

Код Бразила се истакао Бруно Кабокло са 30 поена и шест скокова, пратио га је Жоржињо Ди Паула са 15 поена и осам скокова, док је Марселињо Уертас убацио девет уз пет асистенција.

Изабраници Стива Кера су одлично ушли у меч, рутински су добили прву четвртину, расположен је био Џоел Ембид, који је "повукао" напад "Дрим тима", а потом су се прикључили и остали. Прву четвртину су добили 30:15, а потом је расла предност из минута у минут, да би на крају имали +27 на полувремену – 63:36.

Током треће четвртине се нису играле одбране, обје екипе су убациле по 30+ поена, ипак Бразилци су добили трећу четвртину са 35:31.

Још једном су Амери "додали гас" у четвртом кварталу, коју су добили са 28:16 и уписали убједљиву побједу – 122:87.

Утакмица са Србијом је на програму осмог августа, али још увијек није одређено тачно вријеме.