Olimpijske igre

Ovo je bilo brutalno: Srbija dobila protivnika u polufinalu

• Izvor: Agencije
  • 06.08.2024. 23:41

Košarkaši Sjedinjenih Američki Država ubjedljivo su savladali Brazil sa 122:87 u četvrtfinalu Olimpijskih igara.

Utakmica bi se najbolje mogla opisati riječima "brutalno" i "bez milosti".

"Drim tim" će u polufinalu odmjeriti snage sa Srbijom, koja je nešto ranije nadigrala Australiju (95:90).

Ameri su rutinski došli do pobjede protiv Brazila, diktirali su ritam od prve četvrtine i došli do ubjedljive pobjede. Na poluvremenu su imali +27 (63:36). Da bi do kraja dodatno uvećali prednost i efektivno ušli u polufinale.

Podijelili su uloge na terenu, a najraspoloženiji je bio Devin Buker sa 18 poena, pratio ga je Еntoni Еdvards sa 17 poena i pet skokova.

Dvocifreni su bili i Džoel Еmbid sa 14 poena i sedam skokova, kao i Еntoni Dejvis sa 13 poena i osam skokova, Lebron Džejms je dodao 12 poena uz tri skoka i devet asistencija, dok je Kevin Durent ubacio 11.

Kod Brazila se istakao Bruno Kaboklo sa 30 poena i šest skokova, pratio ga je Žoržinjo Di Paula sa 15 poena i osam skokova, dok je Marselinjo Uertas ubacio devet uz pet asistencija.

Izabranici Stiva Kera su odlično ušli u meč, rutinski su dobili prvu četvrtinu, raspoložen je bio Džoel Еmbid, koji je "povukao" napad "Drim tima", a potom su se priključili i ostali. Prvu četvrtinu su dobili 30:15, a potom je rasla prednost iz minuta u minut, da bi na kraju imali +27 na poluvremenu – 63:36.

Tokom treće četvrtine se nisu igrale odbrane, obje ekipe su ubacile po 30+ poena, ipak Brazilci su dobili treću četvrtinu sa 35:31.

Još jednom su Ameri "dodali gas" u četvrtom kvartalu, koju su dobili sa 28:16 i upisali ubjedljivu pobjedu – 122:87.

Utakmica sa Srbijom je na programu osmog avgusta, ali još uvijek nije određeno tačno vrijeme.