Лига шампиона

Звезда сурово кажњена за грешке: Интер славио са 4:0!

• 01.10.2024. 22:56

Фудбалери Црвене звезде поражени су у другом колу Лиге шампиона на гостовању миланском Интеру резултатом 4:0.

Прво је у 11. минуту Тими Макс Елшник изгубио лопту у опасној зони и фаулирао ривала, а прилику је као на тацни искористио Хакан Чалханоглу.

Одлично је Турчин шутирао, попут свог земљака из Бенфике у претходном колу, лопта је у лету окрзнула Радета Крунића и завршила иза леђа Омрија Глазера, претходно додирнувши стативу.

У 59. минуту и други пут је Глазер морао да вади лопту из мреже, као против Бенфике поново је индолентан био Крунић, изгубио је лопту, а прилику је лако искористио Марко Арнаутовић који је претходно имао прегршт прилика и један поништен гол због офсајда.

Имала је Звезда своје прилике, одличну дебитантску утакмицу у Лиги шампиона одиграо је млади Андрија Максимовић, није се либио да опроба ударац, активан у нападу је био и Силас, Питер Олајинка је имао занимљива рјешења у нападу, али су на крају Звезди пресудиле грешке, нарочито капитена Уроша Спајића.

Као да искусни штопер није довољно добро схватио прву изгубљену лопту испред свог шеснаестерца, то је учинио и у 71. минуту, Мехди Тареми га је надмудрио и асистирао Лаутару Мартинесу који није имао тежак посао да дефинитивно потврди побједу домаћег тима и десети узастопни пораз црвено-бијелих на гостујућем терену у Лиги шампиона.

За покер катастрофалних грешака Звезде побринуо се Вања Дркушић, који се у првом полувремену жалио на повреду задње ложе, када је фаулирао Мартинеса у казненом простору – сигуран реализатор једанаестерца био је Мехди Тареми у 81. минуту.

У наредној рунди Звезда, 22. октобра, гостује Монаку.