Liga šampiona

Zvezda surovo kažnjena za greške: Inter slavio sa 4:0!

• 01.10.2024. 22:56

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u drugom kolu Lige šampiona na gostovanju milanskom Interu rezultatom 4:0.

Prvo je u 11. minutu Timi Maks Еlšnik izgubio loptu u opasnoj zoni i faulirao rivala, a priliku je kao na tacni iskoristio Hakan Čalhanoglu.

Odlično je Turčin šutirao, poput svog zemljaka iz Benfike u prethodnom kolu, lopta je u letu okrznula Radeta Krunića i završila iza leđa Omrija Glazera, prethodno dodirnuvši stativu.

U 59. minutu i drugi put je Glazer morao da vadi loptu iz mreže, kao protiv Benfike ponovo je indolentan bio Krunić, izgubio je loptu, a priliku je lako iskoristio Marko Arnautović koji je prethodno imao pregršt prilika i jedan poništen gol zbog ofsajda.

Imala je Zvezda svoje prilike, odličnu debitantsku utakmicu u Ligi šampiona odigrao je mladi Andrija Maksimović, nije se libio da oproba udarac, aktivan u napadu je bio i Silas, Piter Olajinka je imao zanimljiva rješenja u napadu, ali su na kraju Zvezdi presudile greške, naročito kapitena Uroša Spajića.

Kao da iskusni štoper nije dovoljno dobro shvatio prvu izgubljenu loptu ispred svog šesnaesterca, to je učinio i u 71. minutu, Mehdi Taremi ga je nadmudrio i asistirao Lautaru Martinesu koji nije imao težak posao da definitivno potvrdi pobjedu domaćeg tima i deseti uzastopni poraz crveno-bijelih na gostujućem terenu u Ligi šampiona.

Za poker katastrofalnih grešaka Zvezde pobrinuo se Vanja Drkušić, koji se u prvom poluvremenu žalio na povredu zadnje lože, kada je faulirao Martinesa u kaznenom prostoru – siguran realizator jedanaesterca bio je Mehdi Taremi u 81. minutu.

U narednoj rundi Zvezda, 22. oktobra, gostuje Monaku.