Лига нација

Србија славила против Швајцарске

• 12.10.2024. 21:37

Репрезентација Србије славила је против Швајцарске резултатом 2:0 у Лесковцу у оквиру трећег кола Лиге нација.

Фудбалери Србији стигли су до предности у финишу првог полувремена. Након изведеног корнера, аутогол је постигао Нико Елведи.

Прво полувријеме протекло је без великих шанси. Када се погледа у комплету, већи посјед су имали Швајцарци, али су Срби више пријетили на домаћем терену. Упутили су укупно четири шута од чега су два ишла у оквир гола, док су Швајцарци само једном шутали ка голу Рајковића - не и прецизно.

Срби су искористили тренутак и појачали весеље на стадиону у 61. минуту меча када капитен Александар Митровић повећава предност на 2:0 на асистенцију Здјелара.

Ту слављу није био крај. У 72. минуту судија је свирао пенал за Швајцарску. Лопту на бијелу тачку ставио је Емболо, али је Рајковић прочитао његову намјеру и донио одушевљење у Лесковцу.