Liga nacija

Srbija slavila protiv Švajcarske

• Izvor: ATV
  • 12.10.2024. 21:37

Reprezentacija Srbije slavila je protiv Švajcarske rezultatom 2:0 u Leskovcu u okviru trećeg kola Lige nacija.

Fudbaleri Srbiji stigli su do prednosti u finišu prvog poluvremena. Nakon izvedenog kornera, autogol je postigao Niko Еlvedi.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez velikih šansi. Kada se pogleda u kompletu, veći posjed su imali Švajcarci, ali su Srbi više prijetili na domaćem terenu. Uputili su ukupno četiri šuta od čega su dva išla u okvir gola, dok su Švajcarci samo jednom šutali ka golu Rajkovića - ne i precizno.

Srbi su iskoristili trenutak i pojačali veselje na stadionu u 61. minutu meča kada kapiten Aleksandar Mitrović povećava prednost na 2:0 na asistenciju Zdjelara.

Tu slavlju nije bio kraj. U 72. minutu sudija je svirao penal za Švajcarsku. Loptu na bijelu tačku stavio je Еmbolo, ali je Rajković pročitao njegovu namjeru i donio oduševljenje u Leskovcu.