Њемачка

Први реми на Еуру: Словенија показала снагу

• 16.06.2024. 19:54

Фудбалери Словеније и Данске ремизирали су у првом колу Европског првенства у Њемачкој.

Дуел је завршен резултатом 1:1, а Словенија је показала велику снагу у овој утакмици. Ово је уједно прва утакмица на Еуру која је завршила неријешено.

Нешто мирније је почео сам сусрет, и у уводних десетак, до петнаест минута није било превише узбуђења.

Већ у 16. виђена је прва прилика, када је Бењамин Шешко примио добар пас, и шутирао снажно, али је шутирао само поред лијеве стативе.

Минут касније, Данци су дошли до предности, и то преко Кристијана Ериксена, момка који је на претходном Европском првенству доживио срчани удар, а онда се вратио, и наставио да игра на врхунском нивоу.

Јонас Винд је намјестио лопту, а Ериксен је изблиза послао у даљи угао, поред немоћног Јана Облака.

Након вођства, Данци су били тим који контролише дешавања на терену, али без шансе све до 43. минута, када је поново пријетио стријелац водећег гола.

Био је Ериксен у доброј ситуацији, када је примио добар пас пред голом, али је шутирао високо преко гола.

У других 45 минута, боље су почели Словенци, који су од самог старта јурили то изједначење. Прво узбуђење виђено је у 52. минуту, када је  Шпорар пао пред голом Данаца, а након гледања ВАР-а, ништа није било од једанаестерца, који су тражили Словенци.

Десетак минута касније, Размус Хојлунд запријетио је Облаку, када је примио тачан пас, и у ситуацији један на један одлучио да шутира по средини, што је голман Словеније одбранио.

Два минута након тога, услиједио је и одговор Словенаца, када је Черин добро скочио послије центаршута, али је главом шутирао само поред стативе.

Пријетио је потом и Шпорар, а онда је у 76. минуту виђен прави пројектил Бењамина Шешка, али је погодио само стативу са дистанце.

Минут касније, Словенци су дошли до дуго чеканог изједначења. Ерик Јанжа је са ивице казненог простора "опалио", а лопта је закачила једног о дефанзиваца Данаца, преварила Шмајхела и завршила у мрежи.

До краја су притискали Словенци послије изједначења, имао је Шпорар једну добру прилику, али је резултат остао исти.