Njemačka

Prvi remi na Еuru: Slovenija pokazala snagu

• Izvor: ATV
  • 16.06.2024. 19:54

Fudbaleri Slovenije i Danske remizirali su u prvom kolu Еvropskog prvenstva u Njemačkoj.

Duel je završen rezultatom 1:1, a Slovenija je pokazala veliku snagu u ovoj utakmici. Ovo je ujedno prva utakmica na Еuru koja je završila neriješeno.

Nešto mirnije je počeo sam susret, i u uvodnih desetak, do petnaest minuta nije bilo previše uzbuđenja.

Već u 16. viđena je prva prilika, kada je Benjamin Šeško primio dobar pas, i šutirao snažno, ali je šutirao samo pored lijeve stative.

Minut kasnije, Danci su došli do prednosti, i to preko Kristijana Еriksena, momka koji je na prethodnom Еvropskom prvenstvu doživio srčani udar, a onda se vratio, i nastavio da igra na vrhunskom nivou.

Jonas Vind je namjestio loptu, a Еriksen je izbliza poslao u dalji ugao, pored nemoćnog Jana Oblaka.

Nakon vođstva, Danci su bili tim koji kontroliše dešavanja na terenu, ali bez šanse sve do 43. minuta, kada je ponovo prijetio strijelac vodećeg gola.

Bio je Еriksen u dobroj situaciji, kada je primio dobar pas pred golom, ali je šutirao visoko preko gola.

U drugih 45 minuta, bolje su počeli Slovenci, koji su od samog starta jurili to izjednačenje. Prvo uzbuđenje viđeno je u 52. minutu, kada je  Šporar pao pred golom Danaca, a nakon gledanja VAR-a, ništa nije bilo od jedanaesterca, koji su tražili Slovenci.

Desetak minuta kasnije, Razmus Hojlund zaprijetio je Oblaku, kada je primio tačan pas, i u situaciji jedan na jedan odlučio da šutira po sredini, što je golman Slovenije odbranio.

Dva minuta nakon toga, uslijedio je i odgovor Slovenaca, kada je Čerin dobro skočio poslije centaršuta, ali je glavom šutirao samo pored stative.

Prijetio je potom i Šporar, a onda je u 76. minutu viđen pravi projektil Benjamina Šeška, ali je pogodio samo stativu sa distance.

Minut kasnije, Slovenci su došli do dugo čekanog izjednačenja. Еrik Janža je sa ivice kaznenog prostora "opalio", a lopta je zakačila jednog o defanzivaca Danaca, prevarila Šmajhela i završila u mreži.

Do kraja su pritiskali Slovenci poslije izjednačenja, imao je Šporar jednu dobru priliku, ali je rezultat ostao isti.