ЕУРО

Холандија је у четвртфиналу Европског првенства послије рутинске побједе над Румунима

• Извор: Телеграф
  • 02.07.2024. 20:02

Фудбалска репрезентација Холандије пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Њемачкој, побједом над селекцијом Румуније са 3:0.

Велики фаворити били су Холанђани, што су у потпуности и оправдали игром на терену.

Утисак је да смо у овом сусрету гледали потпуно другачију, унапријеђену Холандију, у односу на ону из групне фазе. Од самог старта кренули су агресивно и директно, правили су велике проблеме по боковима, и на крају, успјели потпуно заслужено да дођу до тријумфа и пласмана даље.

Што се самог меча тиче, уводних петнаестак минута прошло је без већих прилика, иако је Холандија била та која је кроз посјед контролисала дешавања на терену.

А онда, у 20. минуту добили смо прво узбуђење, и први гол на мечу. Ћави Симонс је упослио Кодија Гакпа, који је прекрасним соло продором дошао у сјајну позицију унутар шеснаестерца и шутирао у ближи угао, изненадивши тако Ницу, чиме је довео Холанђане до предности.

У наставку су се само ређале прилике за "Лале", које су након вођства додале гас и кренуле још офанзивније.

Тако је у 26. минуту запријетио и Стефан Де Фрај, када је након корнера добро скочио и шутирао главом, али за неколико центиметара поред десне стативе.

Минут прије истека првог полувремена, и Симонс је био у прилици, када је добио лопту у казненом простору, али је превише оклијевао, те је на крају шутирао доста непрецизно.

Друго полувријеме почело је у истом маниру, те је у 54. минуту претио и Депај, али је изблокиран, и имали су доста среће Румуни у овој ситуацији.

Два минута касније, Лале су погодиле и оквир гола. После корнера је сјајно скочио и гађао главом, али само до оквира гола.

Играо се 62. минут, када је поново Гакпо сјајно пробио и шутирао са ивице казненог простора, али одбранио је Ница.

Минут након тога, управо Гакпо је успео да затресе мрежу послије једног центаршута, али је након гледања ВАР-а, погодак поништен, јер је фудбалер Ливерпула био у офсајду.

Пријетио је поново Мемфис Депај у 68. минуту, када је након слободног ударца шутирао по земљи, али само поред гола.

Ређале су се шансе, претио је Ван де Вен, па онда и Гакпо, да би у 83. минуту коначно успели да постигну и други гол.

Коди Гакпо је успео да пробије по боку, изборио се са Драгушином, а онда је послао лопту на петерац, гдје је био Донијел Мален, који ју је послао у мрежу.

Управо Мален је поставио и коначних 3:0, када је истрчао члитаву контру, изборио се за позицију, а онда и матирао Ницу, за коначних 3:0.