ЕURO

Holandija je u četvrtfinalu Еvropskog prvenstva poslije rutinske pobjede nad Rumunima

• Izvor: Telegraf
  • 02.07.2024. 20:02

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u četvrtfinale Еvropskog prvenstva u Njemačkoj, pobjedom nad selekcijom Rumunije sa 3:0.

Veliki favoriti bili su Holanđani, što su u potpunosti i opravdali igrom na terenu.

Utisak je da smo u ovom susretu gledali potpuno drugačiju, unaprijeđenu Holandiju, u odnosu na onu iz grupne faze. Od samog starta krenuli su agresivno i direktno, pravili su velike probleme po bokovima, i na kraju, uspjeli potpuno zasluženo da dođu do trijumfa i plasmana dalje.

Što se samog meča tiče, uvodnih petnaestak minuta prošlo je bez većih prilika, iako je Holandija bila ta koja je kroz posjed kontrolisala dešavanja na terenu.

A onda, u 20. minutu dobili smo prvo uzbuđenje, i prvi gol na meču. Ćavi Simons je uposlio Kodija Gakpa, koji je prekrasnim solo prodorom došao u sjajnu poziciju unutar šesnaesterca i šutirao u bliži ugao, iznenadivši tako Nicu, čime je doveo Holanđane do prednosti.

U nastavku su se samo ređale prilike za "Lale", koje su nakon vođstva dodale gas i krenule još ofanzivnije.

Tako je u 26. minutu zaprijetio i Stefan De Fraj, kada je nakon kornera dobro skočio i šutirao glavom, ali za nekoliko centimetara pored desne stative.

Minut prije isteka prvog poluvremena, i Simons je bio u prilici, kada je dobio loptu u kaznenom prostoru, ali je previše oklijevao, te je na kraju šutirao dosta neprecizno.

Drugo poluvrijeme počelo je u istom maniru, te je u 54. minutu pretio i Depaj, ali je izblokiran, i imali su dosta sreće Rumuni u ovoj situaciji.

Dva minuta kasnije, Lale su pogodile i okvir gola. Posle kornera je sjajno skočio i gađao glavom, ali samo do okvira gola.

Igrao se 62. minut, kada je ponovo Gakpo sjajno probio i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali odbranio je Nica.

Minut nakon toga, upravo Gakpo je uspeo da zatrese mrežu poslije jednog centaršuta, ali je nakon gledanja VAR-a, pogodak poništen, jer je fudbaler Liverpula bio u ofsajdu.

Prijetio je ponovo Memfis Depaj u 68. minutu, kada je nakon slobodnog udarca šutirao po zemlji, ali samo pored gola.

Ređale su se šanse, pretio je Van de Ven, pa onda i Gakpo, da bi u 83. minutu konačno uspeli da postignu i drugi gol.

Kodi Gakpo je uspeo da probije po boku, izborio se sa Dragušinom, a onda je poslao loptu na peterac, gdje je bio Donijel Malen, koji ju je poslao u mrežu.

Upravo Malen je postavio i konačnih 3:0, kada je istrčao člitavu kontru, izborio se za poziciju, a onda i matirao Nicu, za konačnih 3:0.