Стеван Марковић

Србин Стеван славном глумцу отео жену па пронађен мртав на депонији

  • Извор: Мондо.рс
  • 18.08.2024. 15:00

Славни француски глумац Ален Делон преминуо је данас у 88. години, а легендарне улоге, љубав са Роми Шнајдер, брак са Натали Делон, више него контроверзан однос са тјелохранитељем Стеваном Марковићем, са којим је његова супруга наводно имала аферу обиљежиле су његов живот.

Велики шок је прошле године изазвала изјава глумчевог сина Ентонија Делона који је рекао да његов отац жели да се његов живот оконча еутаназијом, истичући да је исту жељу имала и његова мајка Натали Делон.

Брак познатих глумаца Натали и Алена Делона трајао је од 1964. до 1969. године. Она је преминула прошле године изгубивши битку са раком.

Натали која је проглашена једном од најљепших жена свијета, популарност је стекла 1967. улогом у "Ле Самоураи", у којем је глумио и чувени глумац. Одиграла је низ споредних улога у филмовима током осамдесетих, а 1982. режирала је филм "Неки то називају несрећом", да би 1986. потписала и режију филма "Слатке лажи". Глумила је у оба ова филма. Мемоаре је објавила 2006. године.

За овај посао може се дневно зарадити и до 170 евра, али нико не жели да ради

За овај посао може се дневно зарадити и до 170 евра, али нико не жели да ради

Рођена је у шпанској породици у Мароку, као Френсин Кановас и већ је била звијезда када су почеле да круже гласине да је Делон због ње оставио велику љубав Роми Шнајдер. Натали је касније била у вези са глумцем Ричардом Бартоном и пјевачем Едијем Фишером, који су познати и као мужеви Елизабет Тејлор.

Делона је упознала када је имала 21 годину, у ноћном клубу у Паризу. У то вријеме он је био у вези са Роми Шнајдер, да би се у августу 1964. у тајности оженио глумицом и моделом Натали. Мјесец дана касније добили су сина. Натали је била једина жена којом се оженио "озлоглашени" женскарош Ален Делон, а она је касније испричала да их је Роми прогањала.

"Ален никада није причао о њој, али бих с времена на вријеме видела како сијенка туге прелази преко његовог лица", испричала је Натали.

Роми Шнајдер умрла је 1982. мање од годину дана након што је преминуо њен 14-годишњи син.

"Отишао сам у Мексико са Натали. Не враћам се", написао је Делон Роми Шнајдер.

Колапс у Бечу: Дијелови града под водом

Колапс у Бечу: Дијелови града под водом

Љубав Роми Шнајдер и Алона Делона планула је крајем педесетих година. Пар који је је љубав крунисао вјеридбом, глумио је заједно у филму "Кристин" 1958. године. Та сарадња била је пресудна за њихову романсу. Упоредо са љубавном везом са Делом, текла је успјешна каријера Рони Шнајдер која је у то вријеме сарађиала са великим редитељским именима, као што је Ото Премингер и Орсон Велс. А Ален ју је упознао и са Лукином Висконтијем са којим је 1962. снимила један од својих најпознатијих и најбољих филмова "Бокачо 70“.

Послије пет година забављања током којих је она трпјела његове бројне афере, он је 1963. раскинуо вјеридбу, поруком коју јој је оставио на огледалу, а на којој је писало: "Отишао сам у Мексико са Натали. Не враћам се“. Роми је након тога покушала да се убије. Срећом, спасили су је.

Роми Шнајдер умрла је 1982. у 43. години, сахрањена је заједно са писмом Алена Делона: "Видиш, научио сам неколико њемачких речи због тебе. Волим те, љубави моја".

На иницијативу чувеног глумца неколико година касније у гроб Роми Шнајдер спуштени су и посмртни остаци њеног сина Давида.

Невријеме уништило засаде кукуруза у Драксенићу

Невријеме уништило засаде кукуруза у Драксенићу

Занимљиво је да су и поред турбулентог односа Роми Шнајдер и Ален Делон остали пријатељи до краја њеног живота. Исто се може рећи и за њега и Натали Делон, која га је наводно оставила убрзо након што је њихов бивши тјелохранитељ Стеван Стевица Марковић пронађен мртав у предграђу Париза 1968. године, уз реченицу: "Никада више не желим да видим ниједног Србина".

Ко је био Стевица Марковић?

Стеван Марковић рођен је у 1937. Београду. Одрастао је у Сремској улици, а припадао је такозваним мангупима из Савамале, наводи се у званичним изворима. 

Марковић је више пута био у затворима у Француској, због насиља и крађа. Често му је пријетила депортација, али су га утицајни пријатељ задржали у земљи. Његов посљедњи послодавац био је Ален Делон који га је запослио крајем шездесетих година.

Стеван Марковић који је имао 31 годину када је пронађен мртав, био је и Делонов пријатељ, а не само тјелохранитељ. Живио је у приземљу глумчеве куће у Паризу.

Ален му је нудио мање улоге у филмовима, али Марковић није искористио те шансе. Новац који је зарадио трошио је углавном на коцкање и изласке што је сметало брачном пару Делон. Једна од најинтригантнијих детаље ове приче јесте наводна афера коју је Стеван имао са Натали.

Сиријци и Египћани ухапшени код Требиња: Међу њима и десетогодишњак

Сиријци и Египћани ухапшени код Требиња: Међу њима и десетогодишњак

А наводно су Делонови 1968. прекинули сарадњу са Марковићем нудећи му отпремнину од продаје старе Аленове куће у авенији Месин, коју он није желио да прихвати па је почео да их уцјењује. Претпоставља се да је контроверзни Србин био љубавник многих удатих Францускиња чији су партнери били веома утицајни. Прича се да је умио да фотографише љубавнице у спорним позама па да затим те слике шаље њиховим мужевима тражећи новац како јавност не би видјела ласцивне слике.

Мистериозна смрт

Смрт Стевана Марковића изазвала је политичку аферу у Француској као и у Југославији. Након што је пронашла Марковићева писма, полиција је прво посумњала да иза убиства стоје Ален и Натали Делон као и корзикански крималац Франсоса Маркатони.

Лист "Фигаро" је затим објавио анонимно писмо у којем се наводи да су у све умијешани високи државни фукционери и бивши чланови влада, који су присуствовали оргијама, које је Марковић организовао у кући Алена Делона. Југословен по имену Аков имао је доказе у томе, истакнуто је у том чланку. Спомињале су се потом и експлицитне фотографије Клод Помпиду, супруге бившег француског премијера Жоржа Помпидуа.

Боравак у Београду Алену Делону промијенио живот: Упознао Србина који му је завео жену

Боравак у Београду Алену Делону промијенио живот: Упознао Србина који му је завео жену

Ален Делон је више пута испитиван поводом убиства, сумњало се у његов алиби, али није било чврстих доказа који су га повезивали са смрћу Марковића. Славни глумац је од почетка негирао кривицу.

Како је страдао?

У недјељно вече, 22. септембра 1968. године, Стеван Марковић је изашао из стана у авенији Месин и послије неколико минута ушао у црни такси марке "пежо 404”. На задњем сједишту чекао га је мушкарац којег су касније два свједока препознала као Марковићевог пријатеља Уроша Милићевића, али ће накнадно они ипак промијенити исказе.

Милићевић је био један од кључних свједока у каснијој истрази убиства и посљедњи који га је видио живог.  Неколико дана касније, 1. октобра, тијело непознатог мушкарца пронађено је на депонији у насељу Еланкур, недалеко од Версаја, у пластичној кеси, везаних руку и ногу. Париска полиција је на основу отисака прстију и утврђивања пребивалишта установила да је убијени био југословенски држављанин и емигрант, да се звао Стеван Марковић и да је био близак пријатељ француског глумца Алена Делона.

НБА лига ''понизила'' Јокића па ''признала грешку''

НБА лига ''понизила'' Јокића па ''признала грешку''

Након прве обдукције, саопштено је да је Марковић усмрћен ударцем тврдим предметом. Међутим, након ексхумације тијела, нова обдукција показала је да је Марковић убијен ватреним оружјем калибра 9 мм, које су у то вријеме користиле професионалне убице.

Бунтовник са улице

Учествовао је у уличним тучама и вријеме углавном проводио у Кнез Михаиловој, на Калемегданској тврђави и савској обали, џез игранкама и тренирајући рвање у Спортском друштву Раднички у београдском кварту Црвени крст на Врачару.

Авантуристичког духа и са жељом да напусти Београд, Стевица са четворицом пријатеља крајем љета 1958. одлази у Истру, наводно на љетовање, али су неколико дана касније сви заједно илегално пребјегли преко државне границе у Италију, а одатле у Француску. Циљ им је био Париз, преноси "Мондо".

Пратите нас и путем Вибера

Тагови:
  • 16:40 Тајне музеја

    'Тајне музеја

  • 17:00 Серија: Преко Атлантика (Р) (12+)

    ''Серија: Преко Атлантика (12+) (р)

  • 17:50 Емисија: По свијету са Робертом Дацешином (Р)

    Путујте по свијету са Робертом Дацешином, јер ће вам се апетити за путовањем и свим бисерима које оно нуди сигурно повећати.

  • 18:20 Путуј, пробај, заволи са Лазаром

    ''Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром

  • 18:55 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:00 АТВ вијести

    ‘АТВ вијести