Виши суд у Београду

Ево шта је директорка Рибникара свједочила о понашању дјечака убице

  • 05.04.2024. 14:18

У Вишем суду у Београду данас је саслушањем некадашње директорке школе Снежане Кнежевић настављен парнични поступак против породице Кецмановић чији је син 3. маја у школи Владислав Рибникар убио деветоро дјеце и чувара школе.

Данас је требало да буде саслушање Миљане Кецмановић која није дошла и чија је пуномоћница појаснила да она не жели да свједочи због кривичног поступка у којем још није испитана као оптужена. Владимир Кецмановић је данас доведен у суд али је због здравствених разлога одмах и враћен.

Директорка је данас навела да је К. К. био добар ученик, да је ишао на такмичења и додала да она током масакра није била у школи. Говорећи о дисциплинским поступцима против запослених, Кнежевић је навела да су у раду секретара, педагога и психолога те школе утврђени пропусти.

Током свједочења које је трајало три сата она је причала о родитељима дјечака, о уређењу школе и заштити од вршњачког насиља. Питања су директорки постављали и оштећени, односно родитељи убијене дјеце, док је Бранко Анђелковић питао да ли је тачно да је она на поруку забринутог родитеља јер је млађа сестра К. К. сипала на рекреативној настави вршњацима у бочице с водом детерџент, како он тврди, одговорила “да ли ви знате ко су њени родитељи”.

Директорка је негирала да је то рекла.

Након паузе остали запослени који су данас позвани ће сведочити.

Овом тужбом је, поред Миљане и Владимира Кецмановића, обухваћен и њихов син малолетник који је починио масакр. Суд ће одлучивати о тужби и тек по окончању парничног поступка донијеће одлуку да ли у потпуности или делимично прихвата тужбени захтјев породица или га евентуално одбија.

Тужба је поднијета у парничном поступку због накнаде нематеријалне штете за претрпљене душевне болове усљед смрти блиског лица, као и на име претрпљеног страха. Пред овим судом води се и кривични поступак против оца и мајке дечака, као и власника и инструктора стрељачког клуба у којем је, како се сумња, К. К. учио да пуца, док је малољетник кривично неодговоран јер у тренутку масакра није навршио 14 година.

Суд је у овом случају прихватио приједлог Вишег јавног тужилаштва у Београду и затворио суђење за јавност. Против Кецмановића се воде три парнична поступка, док је укупно поднето пет тужби, а поднели су их малољетници и наставница историје који су тада тешко рањени, преноси К1инфо.

Пратите нас и путем Вибера

Тагови: