Istoričar Čedomir Antić rekao je Srni da je rezultat glasanja u Generalnoj skupštini UN o rezoluciji o Srebrenici pokazao slabost Zapada i da će biti vrlo velika cijena koju će u budućnosti platiti zbog rušenja Ustava BiH i pravila UN.
"Kad uzmemo u obzir da je zbog rezolucije o Srebrenici srušen Ustav BiH i pravila UN i da je ovo prvi put da bude donesena ovakva rezolucija uz preglasavanje, mislim da će cijena koju će Zapad platiti u budućnosti biti veća", rekao je Antić.
On je ocijenio da je znak slabosti Zapada to što je na glasanju u Generalnoj skupštini UN bilo više uzdržanih i protiv rezolucije, nego onih koji su bili za.
Antić ističe da se pokazalo da su političari koji su na vlasti u Srbiji i Republici Srpskoj mnogo bolji u tom poslu nego njemačke i američke diplomate sa svim bogatstvom kojim raspolažu Njemačka i SAD.
"Očigledno je da su za jednog Kristijana Šmita, Olafa Šolca i Analenu Berbok ovdašnji političari kao što su Aleksandar Vučić, Miloš Vučević i Ana Brnabić `Anštajni`. Sa ovoliko novca sa koliko raspolažu Nijemci i Amerikanci, ja verujem da bi mi, Srbi, vladali svijetom", rekao je Antić.
On je poručio da je vrlo nezadovoljan time što se nastavljaju nastojanja da srpski narod bude obespravljen, da međunarodni sporazumi budu prekršeni i da pitanja vezana za humanitarno pravo i ratne zločine budu upotrebljena u šovinističke i nacionalističke svrhe prije svega Bošnjaka iz BiH.
Antić ističe da ovdje nije riječ o ratu u BiH koji se završio prije 29 godina, nego o principu prema kojem neko sruši ustav jedne zemlje da bi jedan narod sa kojim navodno hoće da grade zajedničku budućnost bio proglašen genocidnim.
On je ukazao da su bošnjački ideolozi i podržavaoci, poput Nevenke Tromp i profesora Frensisa Bojla jasno rekli da je cilj da se srpskom narodu stavi sramni žig, da pokušaju ukinuti Republiku Srpsku i naplati ratnu štetu koja bi dugoročno ugasila Srbiju kao državu.
Međutim oni, ističe Antić, ne shvataju da Srbima nijednu državu nije dala ni američka Šesta flota, ni "kajzeri iz Beča ili Berlina", ni turski sultani, pa neće moći ni da je uzmu.
"Kako će oni proći sa državom koju su im isti dali videćemo, ali mislim da istorija pokazuje da to nije dobro", rekao je Antić.
Prema njegovim riječima, rezolucija o Srebrenici, jeste pokušaj "zločinaca iz Njemačke, SAD i Velike Britanije" koji su sve usamljeniji da se vrate na mjesto zločina i još jednom "pobijede", jer misle da su pobijedili 1995. i 1999. godine.
"U svijetu im ne ide dobro i onda se vraćaju nekim svojim ranijim radovima, ne shvatajući da su otvorili put ka Ukrajini, da su otvorili put ka svom konačnom porazu u Africi i Aziji time što su vodili nepoštenu, antisrpsku, ali i antimuslimansku politiku u BiH. Na svađi su pravili lažnu državu u kojoj njihovi puleni, političke i ljudske propalice vladaju već 30 godina, uglavnom poslate iz Nemačke i Austrije", kaže Antić.
On dodaje da Amerikanci ne shvataju da njih više niko ne voli, osim par političara koji "misle da se sunce rodilo u Vašingtonu ili Berlinu".
"Njih niko ne voli i niko im ne vjeruje. Svi znaju da su oni u prevelikim cipelama, da su naslijedili svoje imperije i da ne znaju da ih vode, da su duboko nepravedni, a deo njih toliko nevaspitan i neobrazovan da su u otvorenom rasizmu, pa pokušavaju da se izvade pod izgovorom da nas preziru iz kulturoloških razloga, a ne iz rasnih i verskih razloga", naveo je Antić.
Generalna skupština UN usvojila je juče rezoluciju o genocidu u Srebrenici po izmijenjenim pravilima, bez natpolovične većine svih zemalja članica UN.
Za antisrpsku rezoluciju glasalo je 84 država, 87 je bilo protiv i uzdržano, dok 22 zemlje nisu glasale.
Ovu rezoluciju, koja je inicirana bez odluke Predsjedništva BiH, glasom je podržao i predstavnik stalne misije BiH u UN koji je tako nastupio kao predstavnik isključivo Bošnjaka, a ne sva tri konstitutivna naroda.