Vještačenje tri kamere u slučaju Danke Ilić (2) koje je naložilo Više javno tužilaštvo u Zaječaru je gotovo, a kako se navodi, skinuti su snimci sa kamera kuća u Banjskom polju gdje je djevojčica posljednji put viđena, kao i nadzornih kamera zgrade u Boru gdje je Danka živjela sa roditeljima i bratom, ali i one ispred vrata njihovog doma.
Kamere sa zgrade u kojoj je Danka živjela sa roditeljima
- Na snimcima ispred vrata porodičnog doma Ilića vidi se trenutak kada majka Ivana napušta stan i sa dvoje djece ulazi u lift zgrade, da bi ona kamera na zgradi snimila dio kada Ivana, Danku i njenog brata smešta u automobil i zajedno sa njima kreće u pravcu Banjskog polja - navodi izvor i dodaje da sve što su zabilježila ove kamere upoređeno je sa iskazima koje su davali Dankini roditelji i da nije primjećeno ništa čudno u tome.
Ivana je, podsjetimo, tokom saslušanja pred Višim javnim tužilaštvom u Zaječaru, ispričala svoje kretanje tog dana, odnosno 26. marta kada je Danka nestala, a kasnije i ubijena. Pored nje, saslušan je i Dankin otac.
- Vrijeme kada je Ivana navela da je izašla iz zgrade i krenula putem Banjskog polja poklapa se sa vremenom zabilježenim na snimcima sa nadzorne kamere sa njihove zgrade. Nikoga sumnjivog nije bilo u blizini, niti je iko tog dana krenuo sa njima - ispričao je sagovornik Telegrafa.
Nema poklapanja
Podsjećanja radi, u Banjskom polju kamere su zabilježile službeno vozilo u kom su bili osumnjičeni, a dosadašnji rezultati vještačenja službenog automobila pokazali su da u njemu nije pronađen DNK djevojčice.
- Analize su pokazale da ima tragova samo osumnjičenih, ali ne i Dankinih. DNK tragovi izolovani su i sa njihove garderobe i oruđa iz njihovih domova, ali ni tamo nije bilo Dankinog DNK. A pošto je, kako se sumnja, Danka udarena službenim kolima "Vodovoda" koja imaju ugrađen GPS uređaj, on je vještačen kako bi se utvrdila putanja kretanja osumnjičenih. Vještačenja su rađena za 26. mart, ali i za naredna tri dana. Međutim, ni ona nisu bila od velikog značaja za istragu - podsjeća sagovornik.
S druge strane, novi rezultati vještačenja kamera u Banjskom polju, pokazali su kretanje i drugih vozila kobnog dana, i to kako kaže izvor, putem koji vodi ka napuštenoj pojati gdje je Danka posljednji put viđena.
- Primjećena su određena vozila na snimcima koji su skinuti naknadno sa nadzornih kamera u Banjskom polju. Ipak, daljim analizama utvrđeno je da nema nikavih poklapanja, odnosno ti ljudi koji su viđeni u automobilima u Banjskom polju nemaju nikakve veze sa Dankom Ilić, niti sa osumnjičenima za njeno ubistvo, stoga pretpostavljamo da neće biti nekih dodatnih provjera, pogotovo što su svi svjedoci koji su se dovodili u moguću vezu sa malom Dankom, već ispitani - saznajemo od izvora.
Dvogodišnja Danka Ilić iz Bora, podsjećanja radi, nestala je u selu Banjsko Polje kod Bora 26. marta i od tada joj se gubi svaki trag. Policija je istragom utvrdila da je ona ubijena i za to ubistvo osumnjičeni su Dejan Dragijević (50) iz sela Zlot i Srđan Janković (50) iz sela Luka, radnici JKP "Vodovod" u Boru. Međutim, iako je istraga još uvijek u toku, rok za podizanje optužnice uskoro ističe, a neka pitanja još uvijek ne nailaze na odgovore...
Ipak, osumnjičenima za Dankino ubistvo pritvor je produžen do 26. septembra, kada inače, ističe šest mjeseci, što je rok za podizanje optužnice i rok njihovog ostanka u pritvoru.
- Optužnica se može podići i kasnije, međutim, 4. oktobar se navodi kao krajni rok, iz razloga što ukoliko to ne učine do tad, prinuđeni su da obojicu puste iz pritvora, što pretpostavljam da neće doći do toga, zbog kompleksnosti samog slučaja - dodaje izvor.
Time smo ipak, kako Kurir saznaje, sve bliži raspletu ove misterije, međutim, iako su pomenuti snimci otkrili istinu o danu kada je Danka nestala, još uvijek se čeka podizanje optužnice i ono šta će uopšte biti napisano, pogotovo što su obojica povukli svoje priznanje.