Милорад Улемек Легија (56), бивши командант Јединице за специјалне операције (ЈСО) МУП Србије, који је осуђен за убиство премијера Србије Зорана Ђинђића, у затвору прави погребну опрему и бави се баштованством, сазнаје Инфомер.
Како ексклузивно сазнаје Информер, Милорад Улемек са још неким осуђеницима ради за једно познато погребно предузеће из Пожаревца, а тај посао му је плаћен.
"Легија је радно ангажован на склапању вијенаца за ту погребну фирму, са којим је управа затвора "Забела" склопила уговор. Тај посао му иде од руке пошто се бави и сликарством. Он је током боравка иза решетака завршио и обуку за примјену основних ликовних техника, а ликовну секцију такође може да похађа свакодневно. Њему у посјету, осим породице, долази и професор сликарства. Бивши легионар је постао и баштован, па тако са другим затвореницима из "Алкатраза", у кругу строго чуваног затвора, сређује траву, цвијеће и саднице", открива ексклузивно за Информер добро обавијештен извор из пожаревачког затвора.
У овом погребном предузећу за Информер потврдили да имају уговор са Забелом, али нису прецизирали које им декорације раде затвореници, међу којима је и Легија.
Управе за извршење кривичних санкција саопштила је прошле године како један од најпознатијих српских осуђеника проводи вријеме у "Алкатразу".
"Почетком претходне године, добио је посао у затвору и у априлу кренуо на психо-терапије. Свакога дана има могућност да борави ван собе седам сати и то три пута дневно - два сата напољу, два сата у теретани, два сата током друштвено-спортских активности и од када је постао радно ангажован и у тим активностима проводи додатних сат времена ван собе", речено је прошле године из Управе за извршење кривичних санкција.
Тада је откривено да Легија вријеме ван собе проводи у друштву и дружењу са другим осуђеницима, у чајној кухињи коју користе и други осуђеници.
"Од априла прошле године Улемек похађа и специјализовани програм Општи когнитивно - бихејвиорални програм у циљу додатне психосоцијалне подршке", наведено је тада.
Поред тога, Легија је написао двије књиге "Пси рата: Украјина, Сирија, Либија", у којима је, по свему судећи, описао свој боравак у тим земљама док је био припадник Легије странаца.
Он је преко адвоката почетком децембра тражио да буде пуштен на условну слободу, наводећи да је одлежао половину казне.