Суперлига Србије

Звезда у спектакуларном мечу добила Партизан после драме

• Извор: Телеграф
  • 03.06.2024. 22:33

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан у првој утакмици финала Суперлиге Србије резултатом 89:88.

Гледали смо узбудљиво прво полувријеме, обје екипе су биле изузетно нападачки расположене.

Након изједначеног почетака меча, Звезда је прва стекла осјетнију предност 19:10.

Црвено- бијели су били у вођству до средине друге четвртине када је Партизан серијом ухватио прикључак 35:34.

До краја полувремена екипе су смјењивале у вођству, а на одмор се отишло са 51:52.

У трећој дионици Звезда је поново стекла +9 у једном моменту 71:62, али се Партизан брзо вратио.

Слично је било и у четвртој дионици Звезда је стигла до +8 83:82, али се Партизан поново вратио.

На пет минута до краја меча, Звезда форсира шут за три поена, а промашаје Гиедраитиса и Недовића користе Аврамовић, а онда и Анђушић који враћају егал у меч, 83:83.

Услиједило је драматичних неколико минута. Анђушић погађа са бацања. Митровић прави фаул у нападу. Лопта је за Партизан! Дејан Давидовац избија лопту Ледеју. Потом, Давидовац прави фаул у нападу. Ледеј прецизан са бацања, а онда, послије освојеног посједа црно-бијелих, не погађа зицер на 87:87 на 30 секунди до краја.

Потом, на девет секунди до краја, Аврамовић не погађа кош, а лопту хвата Ледеј и погађа кош који није признат. Умјесто тога, досуђен је фаул и Митровић иде на бацања.

Услиједило је неколико везаних тајм-аута.

Потом, Илић прави фаул на Зеку Ледеју. Он погађа једно бацање, а онда промашује и шут за побједу. Тако, црвено-бијели долазе до тријумфа и воде са 1:0 у серији.