Superliga Srbije

Zvezda u spektakularnom meču dobila Partizan posle drame

• Izvor: Telegraf
  • 03.06.2024. 22:33

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u prvoj utakmici finala Superlige Srbije rezultatom 89:88.

Gledali smo uzbudljivo prvo poluvrijeme, obje ekipe su bile izuzetno napadački raspoložene.

Nakon izjednačenog početaka meča, Zvezda je prva stekla osjetniju prednost 19:10.

Crveno- bijeli su bili u vođstvu do sredine druge četvrtine kada je Partizan serijom uhvatio priključak 35:34.

Do kraja poluvremena ekipe su smjenjivale u vođstvu, a na odmor se otišlo sa 51:52.

U trećoj dionici Zvezda je ponovo stekla +9 u jednom momentu 71:62, ali se Partizan brzo vratio.

Slično je bilo i u četvrtoj dionici Zvezda je stigla do +8 83:82, ali se Partizan ponovo vratio.

Na pet minuta do kraja meča, Zvezda forsira šut za tri poena, a promašaje Giedraitisa i Nedovića koriste Avramović, a onda i Anđušić koji vraćaju egal u meč, 83:83.

Uslijedilo je dramatičnih nekoliko minuta. Anđušić pogađa sa bacanja. Mitrović pravi faul u napadu. Lopta je za Partizan! Dejan Davidovac izbija loptu Ledeju. Potom, Davidovac pravi faul u napadu. Ledej precizan sa bacanja, a onda, poslije osvojenog posjeda crno-bijelih, ne pogađa zicer na 87:87 na 30 sekundi do kraja.

Potom, na devet sekundi do kraja, Avramović ne pogađa koš, a loptu hvata Ledej i pogađa koš koji nije priznat. Umjesto toga, dosuđen je faul i Mitrović ide na bacanja.

Uslijedilo je nekoliko vezanih tajm-auta.

Potom, Ilić pravi faul na Zeku Ledeju. On pogađa jedno bacanje, a onda promašuje i šut za pobjedu. Tako, crveno-bijeli dolaze do trijumfa i vode sa 1:0 u seriji.