Евролига

Партизан разбио Макаби

• Извор: АТВ
  • 17.10.2024. 22:15

У утакмици четвртог кола Евролиге, Партизан је вечерас као формални гост одмјерио снаге са екипом Макабија из Тел Авива.

Послије сјајне игре у другом полувремену, поготово у одбрани, црно-бијели су славили резултатом 91:79, што им је друга узастопна побједа у Евролиги, послије два везана пораза у прва два кола.

Браун са 18 (4/4 за два), Бонга са 14, Ниликина са 12, Лундберг са 11 и Карлик Џонс са 11 поена и 6 асистенција су предводили Партизан до тријумфа, а у Макабију, Рендолф је био најефикаснији са 19 поена и 7 скокова, од тога је 17 постигао у првом полувремену. Риверо је уписао 15, уз седам скокова, Хоар 14 поена, али је ''мозак'' израелског тима био Тамир Блат са 10 поена, девет скокова и девет асистенција.

Партизанов пост од 14 година

Кошаркаши Партизана пуних 14 година нису побиједили Макаби као гости.

Посљедњи пут се то десило крајем марта 2010. године, када је Душан Кецман "изрешетао" Макаби у првој утакмици четвртфиналне серије са 29 поена. "Понос Србије" је тада савладао "Понос Израела" са 85:77 и највећем преокрету у историји плеј-офа Евролиге.

''Ухватили смо их на препад'' - Руски војници испричали како су заузели Максимилиановку

Партизан је славио у серији са 3:1 и пласирао се на Фајнал-фор који је те године одигран у Паризу.

Од те утакмице црно-бијели су седам пута гостовали израелском тиму.

Прошле сезоне Партизан је био једини тим у Евролиги који је гостовао у Тел Авиву.

(Фото: Евролига)