ABA liga

Igokea bolja od Zadra

• 24.03.2023. 20:52

Košarkaši Igokee savladali su Zadar 68:67 u prvoj utakmici 23. kola ABA lige i tako napravili još jedan korak ka mirnoj završnici sezone.

Nakon serije loših rezultata, tim Vladimira Jovanovića vezao je i treći uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju. Utakmica u Zadru trajala je skoro tri časa nakon što je u završnici prvog poluvremena prekinuta zbog ubacivanja predmeta na teren od strane domaćih navijača. Sudije su odlučile da isprazne halu, prije nego što meč bude nastavljen, a bolje su se snašli Igosi koji su došli i do 11 poena prednosti u trećem periodu.

Ipak, Zadar se nije predavao, u posljednjem minutu uspio je i da povede, ali su presudila slobodna bacanja Nikole Tanaskovića na pet sekundi prije kraja.

Upravo je Tanasković bio i najefikasniji i redovima Igokee sa 21 poenom. Kod Zadra 18 je postigao Luka Božić.

Igosi nakon ovog kola na svom kontu imaju osam pobjeda i 14 poraza. Već u nedjelju u Laktašima dočekuju Cibonu.

• 12:40 Телетрговина