Двогодишњи дјечак Ђ.Ј. који је 6. маја тешко повријеђен у својој породичној кући у Лесковцу када се попарио врелом водом, није више у животној опасности.
Малишан је због тешких опекотина које су му захватиле више од половине тијела најприје сагледан у Дјечјем диспанзеру у Лесковцу одакле је упућен у тамошњу Општу болницу да би истог дана био пребачен у нишки Универзитетски клинички центар.
У тешком општем стању задржан је на лијечењу у јединици интензивног лијечења Клинике за дјечју хирургију и ортопедију али се његово здравствено стање сада поправило.
"Малишан се опоравља, више није у стању животне угрожености, његове опекотине захтијевају свакодневно превијање због чега је потребно вријеме за потпуни опоравак. И даље се налази у јединици за интензивно лијечење", саопштено је данас из нишког Универзитетског клиничког центра.
У расвјетљавање овог догађаја укључили су се органи гоњења у Лесковцу како би се установило да ли постоји одговорност дјететове мајке. Како је потврђено "Телеграфу" у Вишем јавном тужилаштву у Лесковцу у конкретном случају није било основа за њихово реаговање.
"У поменутом случају није било поступања Вишег јавног тужилаштва у Лесковцу али је о догађају обавијештено Основно јавно тужилаштво", наведено је у одговору који је достављен поменутом порталу, а који је потписала главни јавни тужилац Љиљана Златановић Јанковић.
Предраг Момчиловић, директор Центра за социјални рад саопштио је да је ова установа социјалног старања реаговала одмах по сазнању за овај догађај.
"Упутили смо социјалну радницу у теренску контролу, на основу затеченог стања утврђено је да није било злостављања и занемаривања дјетета. Према нашим сазнањима, мајка је била заузета припремањем славе Ђурђевдана па је дијете измакло њеној пажњи и попарило се врућом водом", саопштио је Момчиловић.
Он је казао и да је породица дјечака једна од двије хиљаде са подручја Лесковца која је прималац социјалне помоћи.
"Повријеђено дијете је најмлађе у тој породици, одгаја га самохрана мајка која осим њега има још троје дјеце узраста четири, пет, и седам година. Осим социјалне помоћи нису корисници других давања нити смо икада имали било какву пријаву о кривичним дјелима насиља у породици или злостављања или занемаривања дјеце", закључио је Момчиловић.