Одлазак у цркву за вјернике представља духовни чин, тренутак мира и прилику за повезивање с Богом и заједницом. Без обзира на то да ли се ради о литургији, празничним богослужењима или личној молитви, црква је мјесто гдје вјерници могу пронаћи утјеху, снагу и смисао.
Међутим, отац Предраг Поповић једном је говорио о честим грешкама које људи праве када одлазе у цркву и како је временом сама недјеља изгубила своју "тежину" у друштву. У видео снимку, наводи како треба или не треба приступити Причешћу.
"Ја никад нисам имао проблема са тим да ли неко носи мараму или не, да ли носи дугу сукњу или не, али ми је сметало што носите кармин кад се причешћујете, на кашичици остаје кармин, а онда се други иза вас причешћују том истом кашичицом."
Ако жене иду у "мушки манастир треба да ставе мараму да не саблазне љепотом косе те монахе", по ријечима оца Предрага. Но, он на то додаје да има и оних жена које стављају мараме јер их мрзи да направе фризуру, а онда искрено кажу да "нису опрале косу". Тиме, отац Предраг још једном враћа на ријечи од раније да се недјељна литургија треба поштовати као свечаност, не као било који дан.
Ово се не односи само на жене, те отац Предраг скреће пажњу и мушкарцима да обрате пажњу на облачење када иду у женски манастир.
Када се одлази на литургију, причест или зарад саме потребе за црквом, људи гријеше када стичу утисак да је једна светиња "већа или мања" од друге. Конкретно, поп Предраг напомиње да црква и манастир не треба да се мјере по томе. Народ често "подиже ниво" манастирима у којима су смјештене мошти светаца, тако да отац Предраг за њих има јасну поруку: "Светац је тамо гдје му се молиш и гдје га призиваш, а не гдје мошти почивају".
"Друга ствар која ми смета јесте кад људи долазе на причешће, а боје се заразе, па са кашичице зубима скидају причешће. Причешћу треба присутпити на тај начин да сви мислимо да нисмо достојни причешћа.", истиче он.