• Извор: Агенције
  • 16.01.2023. 14:28

Sten Vavrinka završio je takmičenje na Australijan openu.

Šampion iz 2014. godine eliminisan je u prvom kolu i to od strane igrača kog trenira Marijan Vajda, bivši trener Novaka Đokovića.

Nekadašnji trener Novaka Đokovića je poslije Srbina odlučio da sarađuje sa sunarodnikom Aleksom Molčanom i to daje rezultat.

Savladan je Švajcarac i to poslije više od četiri sata igre - 6:7 (3:7), 6:3, 1:6, 7:6 (7:2), 6:4.

Imaće Vavrinka definitivno za čim da žali, pošto je na kraju ostao bez snage i energije da završi sve, a mogao je meč da dobije prije toga.

U prvom setu je imao vođstvo od 4:2, pa je gubio sa 6:5 i onda poslije taj-brejka poveo. U drugom je takođe prvi napravio brejk, a onda je Molčan proigrao i došao do izjednačenja u setovima (6:3).

U trećem setu na terenu je postojao praktično samo jedan igrač, Sten je dominirao i ponovo poveo (6:1).

Izgledalo je u tim momentima da je sve riješeno, Vavrinka je pronašao ritam, vodio, u četvrtom setu je prvi napravio brejk i onda je servirao za meč pri rezultatu 5:4.

Izgubio je svoj servis gem i onda je u taj-brejku Aleks bio bolji, dobio je odlučujući gem i poslao meč u peti set.

Tamo je Molčan krenuo bolje, poveo sa 2:0, Vavrinka je odmah uzvratio (2:2), ali je Aleks na to odgovorio sa dva brejka i završio je meč u svoju korist.

Naredni protivnik biće mu Feliks-Ože Alijasim (Kanada) koji je savladao sunarodnika Vaseka Pospišila poslije preokreta i velike borbe - 1:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), 6:3.