Svjetsko prvenstvo

Srbija bolja od Argentine

• 21.01.2023. 18:44

Rukometaši Srbije savladali su Argentinu rezultatom 28:22 čime su zauzeli treću poziciju druge grupe Svjetskog prvenstva, ali uz utakmicu manje Holandije i Katara.

Orlovima je ovo druga pobjeda uz dva poraza, dok je Argentina posljednja na tabeli sa četiri izgubljena meča.

Srbija je na poluvrijeme otišla sa dva gola prednosti (12:10), da bi u drugom poluvremenu povećali tu razliku (16:12).

Ipak, Srbija nije ni odigrala toliko dobro koliko su Argentinci bili očajni. Uz diskutabilno suđenje, Srbija je najbolje pokazala u drugom poluvremenu.

Radivojević je bio najefikasniji u selekciji Srbije sa šest golova, četiri je dao Orbović, po tri Vanja Ilić i Milosavljević, po dva puta su mrežu Argentine tresli Borzaš, N. Ilić, Kukić, Pašmalbek i Vorkapić, a u strijelce su se upisali i Dodić i Marsenić.

Srbija sada čeka meč Holandije i Njemačke i nada se pobjedi "lala", nako čega bi i sami morali da slave protiv te selekcije kako bi prošli dalje.

Njemačka je prva sa maksimalnim učinkom, kao i Norveška koja je na drugoj poziciji zbog lošije gol razlike.

(Foto: Tanjug-AP/Piotr Hawalej)