Завршница Купа БиХ

Рукометаши Борца у финалу, пораз "осица"

• 25.05.2024. 21:51

Побједом против Грачанице 29:26 рукометаши Борца изборили су пласман у финале Купа БиХ.

Од самог почетка утакмице виђена је велика неизвјесност. Гости су повели, али је Борац на крилима расположеног Небојше Граховца који је у првом полувремену скупио девет одбрана, уз чак два постигнута гола, успио да у неколико наврата оде и на два поготка предности. Ипак, Грачаница је имала одговор па се на одмор отишло са неријешеним резултатом 14:14.

У наставку боља игра Грачанице која у првих неколико минута одлази на два гола вишка. Играло се потом гол за гол, домаћи су имали подршку голмана Граховца и Слађана Суботића, да би у 43. минуту након реализованог седмерца Недима Хаџића стигло изједначење, 20:20. Исти играч погодио је и за прво вођство екипе Ирфана Смајлагића у наставку. Наставио је Суботић са одбранама, домаћи су имали већу концентрацију па у посљедњих 10 минута улазе са два гола вишка.

У самој завршници Борац убацује у још визу брзину, за коначних 29:26.

Најефикаснији у побједи бањалучке екипе био је Недим Хаџић са 10 постигнутих голова. Граховац је уз два поготка имао 11 одбрана, док је Суботић забиљежио четири интервенције.

Госте је предводио Дино Хамидовић са седам голова.

Ривал Борца у сутрашњем финалу је екипа Леотара. У другом полуфиналу Требињци су били сигурни против Коњуха резултатом 30:27.

Када је женска конкуренција у питању снаге ће у финалу одмјерити Груде и Хаџићи.

Актуелни шампион БиХ оправдао је улогу фаворита против Криваје и славио резултатом 34:31, док су Хаџићи савладали рукометашице Борца резултатом 26:19. Мало тога је функционирало у екипи Николе Бијелића од почетка утакмице. Гошће су брзо стекле предност, имале и пет голова вишка, а "осице" су успијевале само да дођу на два гола заостатка. Велике заслуге за тријумф има голман Хаџића Аниса Селимовић која је скупила 17 одбрана.

Груде и Хаџићи своју финалну утакмицу играју сутра од 15 часова.

Финале у мушкој конкуренцији између Борца и Леотара на програму је од 20 и 30.

Празник спорта у дворани Борик сутра употпуниће мајсторица полуфинала плеј-офа Лиге БиХ коју ће од 18 часова одиграти кошаркаши Борца и Босне.

• 14:40 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

'''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)

Страсна љубавна прича двоје појединаца.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Народ прича

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села.

• 18:55 Маркетинг