Završnica Kupa BiH

Rukometaši Borca u finalu, poraz "osica"

• Izvor: ATV
  • 25.05.2024. 21:51

Pobjedom protiv Gračanice 29:26 rukometaši Borca izborili su plasman u finale Kupa BiH.

Od samog početka utakmice viđena je velika neizvjesnost. Gosti su poveli, ali je Borac na krilima raspoloženog Nebojše Grahovca koji je u prvom poluvremenu skupio devet odbrana, uz čak dva postignuta gola, uspio da u nekoliko navrata ode i na dva pogotka prednosti. Ipak, Gračanica je imala odgovor pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 14:14.

U nastavku bolja igra Gračanice koja u prvih nekoliko minuta odlazi na dva gola viška. Igralo se potom gol za gol, domaći su imali podršku golmana Grahovca i Slađana Subotića, da bi u 43. minutu nakon realizovanog sedmerca Nedima Hadžića stiglo izjednačenje, 20:20. Isti igrač pogodio je i za prvo vođstvo ekipe Irfana Smajlagića u nastavku. Nastavio je Subotić sa odbranama, domaći su imali veću koncentraciju pa u posljednjih 10 minuta ulaze sa dva gola viška.

U samoj završnici Borac ubacuje u još vizu brzinu, za konačnih 29:26.

Najefikasniji u pobjedi banjalučke ekipe bio je Nedim Hadžić sa 10 postignutih golova. Grahovac je uz dva pogotka imao 11 odbrana, dok je Subotić zabilježio četiri intervencije.

Goste je predvodio Dino Hamidović sa sedam golova.

Rival Borca u sutrašnjem finalu je ekipa Leotara. U drugom polufinalu Trebinjci su bili sigurni protiv Konjuha rezultatom 30:27.

Kada je ženska konkurencija u pitanju snage će u finalu odmjeriti Grude i Hadžići.

Aktuelni šampion BiH opravdao je ulogu favorita protiv Krivaje i slavio rezultatom 34:31, dok su Hadžići savladali rukometašice Borca rezultatom 26:19. Malo toga je funkcioniralo u ekipi Nikole Bijelića od početka utakmice. Gošće su brzo stekle prednost, imale i pet golova viška, a "osice" su uspijevale samo da dođu na dva gola zaostatka. Velike zasluge za trijumf ima golman Hadžića Anisa Selimović koja je skupila 17 odbrana.

Grude i Hadžići svoju finalnu utakmicu igraju sutra od 15 časova.

Finale u muškoj konkurenciji između Borca i Leotara na programu je od 20 i 30.

Praznik sporta u dvorani Borik sutra upotpuniće majstorica polufinala plej-ofa Lige BiH koju će od 18 časova odigrati košarkaši Borca i Bosne.