Париз 2024

Ватерполисти Србије послије невиђене драме сломили Јапан

• Извор: Телеграф
  • 28.07.2024. 13:30

Побједом против селекције Јапана резултатом 16:15 , ватерполо репрезентација Србије отворила је Олимпијске игре у Паризу и расположена креће у одбрану трона!

Србија је двоструки олимпијски шампион и један је од фаворита за медаљу у Паризу, мада је јасно да је турнир овде вјероватно никад уједначенији када су у питању ОИ.

Примјер за то је свакако овај меч против Јапана који је ријешен буквално у посљедњем минуту - и то захваљујући сјајној одбрани са играчем мање на 68 секунди до краја.

Да неће бити лако против Јапана, било је јасно на самом старту. Делфини су тек у трећој четвртини успјели да се одлијепе мало. Подсјетимо, Јапан је био тај који је водио послије прве двије дионице (8:7).

Сјајно су Јапанци играли са играчем више, дали су чак седам од осам голва у том првом дијелу, да би браћа Рашовић, Страхиња и Виктор, Никола Дедовић и Радомир Драшовић серијом 4:0 одвели Србију на +3 (11:8) средином треће четвртфинале.

Послије гола Николе Јакшића на семафору је стајало и 12:9 за Делфине који су неочекивано пали у финишу треће четвртфинале и дозволили су Сузукију и Окави да смање на 12:11.

Гол Инабе на почетку посљедње четвртине поново је унио немир у редове Делфина (12:12), али је онда на сцену ступио Душан Мандић. Дао је два гола за 14:12, с тим што Јапанци нису успјели да искористе два играча више.

Погодио је Мандић и за 15:13 из пенала, дао је и свој седми гол на мечу за 16:15, али је Јапан буквално на 68 секунди до краја добио тајм-аут у тренутку кад су имали играча више. Услиједила је одлична одбрана, потом још једна на 15 секунди до краја и извојевана је тешка побједа.

Када је у питању прво полувријеме, повела је Србија са 2:0, Душан Мандић је био стријелац оба гола, да би Јапан први пут на мечу повео са 5:4. Оно што је вриједно помена јесте и то да су Јапанци имали и три пенала у прве три дионице, с тим да су два промашили.

Мандић је са седам голова био најефикаснији, по два су дали Виктор Рашовић, Никола Дедовић и Никола Јакшић. С друге стране, истакао се Јусуке Инаба са шест голова.

Поред Србије и Јапана, у групи Б се још налазе Француска, Аустралија, Мађарска и Шпанија. На другој страни су Италија, САД, Хрватска, Црна Гора, Грчка, Румунија.

• 16:00 Серија: Љубавни залогаји(12+) (Р)

’Љубавни залогај’ узбудљива је авантура два пријатеља Џонија и Шукија који на Дорћолу отварају ресторан ’на црно’, а који носи исти назив као и нови симпатични ситком.

• 16:30 Вијести у 16:30

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета сваки радни дан.

• 16:40 Тајне музеја