Pariz 2024

Vaterpolisti Srbije poslije neviđene drame slomili Japan

• Izvor: Telegraf
  • 28.07.2024. 13:30

Pobjedom protiv selekcije Japana rezultatom 16:15 , vaterpolo reprezentacija Srbije otvorila je Olimpijske igre u Parizu i raspoložena kreće u odbranu trona!

Srbija je dvostruki olimpijski šampion i jedan je od favorita za medalju u Parizu, mada je jasno da je turnir ovde vjerovatno nikad ujednačeniji kada su u pitanju OI.

Primjer za to je svakako ovaj meč protiv Japana koji je riješen bukvalno u posljednjem minutu - i to zahvaljujući sjajnoj odbrani sa igračem manje na 68 sekundi do kraja.

Da neće biti lako protiv Japana, bilo je jasno na samom startu. Delfini su tek u trećoj četvrtini uspjeli da se odlijepe malo. Podsjetimo, Japan je bio taj koji je vodio poslije prve dvije dionice (8:7).

Sjajno su Japanci igrali sa igračem više, dali su čak sedam od osam golva u tom prvom dijelu, da bi braća Rašović, Strahinja i Viktor, Nikola Dedović i Radomir Drašović serijom 4:0 odveli Srbiju na +3 (11:8) sredinom treće četvrtfinale.

Poslije gola Nikole Jakšića na semaforu je stajalo i 12:9 za Delfine koji su neočekivano pali u finišu treće četvrtfinale i dozvolili su Suzukiju i Okavi da smanje na 12:11.

Gol Inabe na početku posljednje četvrtine ponovo je unio nemir u redove Delfina (12:12), ali je onda na scenu stupio Dušan Mandić. Dao je dva gola za 14:12, s tim što Japanci nisu uspjeli da iskoriste dva igrača više.

Pogodio je Mandić i za 15:13 iz penala, dao je i svoj sedmi gol na meču za 16:15, ali je Japan bukvalno na 68 sekundi do kraja dobio tajm-aut u trenutku kad su imali igrača više. Uslijedila je odlična odbrana, potom još jedna na 15 sekundi do kraja i izvojevana je teška pobjeda.

Kada je u pitanju prvo poluvrijeme, povela je Srbija sa 2:0, Dušan Mandić je bio strijelac oba gola, da bi Japan prvi put na meču poveo sa 5:4. Ono što je vrijedno pomena jeste i to da su Japanci imali i tri penala u prve tri dionice, s tim da su dva promašili.

Mandić je sa sedam golova bio najefikasniji, po dva su dali Viktor Rašović, Nikola Dedović i Nikola Jakšić. S druge strane, istakao se Jusuke Inaba sa šest golova.

Pored Srbije i Japana, u grupi B se još nalaze Francuska, Australija, Mađarska i Španija. Na drugoj strani su Italija, SAD, Hrvatska, Crna Gora, Grčka, Rumunija.

• 14:15 Film: Protiv divljine (12+) (R)

'' Film: Protiv divljine (12+) (R)

• 16:00 Serija: Ljubavni zalogaji(12+) (R)

’Ljubavni zalogaj’ uzbudljiva je avantura dva prijatelja Džonija i Šukija koji na Dorćolu otvaraju restoran ’na crno’, a koji nosi isti naziv kao i novi simpatični sitkom.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 16:40 Tajne muzeja