ОИ

Ватерполисти Србије су олимпијски шампиони!!!

• Извор: АТВ
  • 11.08.2024. 14:06

Ватерполисти Србије освојили су златну медаљу на Олимпијским играма у Паризу. Србија је у ватерполо класику славила против репрезентације Хрватском резултатом 13:11.

Србија ће тако дошла до свог треће узастопног злата на Олимпијским играма, а Хрватска ће се задовољити сребром.

Србија је била доминантна током цијеле утакмице, не дозвољавајући Хрватима да им се резултатски приближи. Иако је Хрватска повела, у наставку је Србија водили све вријеме.  Прву четвртину су убједљиво добили са 5:2. Друга и трећа је била изједначена са по три гола са обје стране, док су Хрвати у посљедњој четвртини постигли три гола, а Срби два.

Милош Ћук је забио највише голова за Орлове, три од шест покушаја, исто колико је дао и најрасположенији са друге стране Јерко Маринић Крагић. Српски голман је уписао десет одбрана од 21 покушаја Хрвата, што је учинак од 48 одсто. Са друге стране, два голмана Хрватске, Марко Бијач и Тони Попадић су укупно имали седам одбрана.

Ватерполисти Србије су донијели својој земљи пету медаљу на Олимпијским играма у Паризу и тако савршено заокружили српску олимпијску причу.

ТОК МЕЧА:

Четврта четвртина

8' - 13:11, Хрвати постижу нови гол.

8' - Али Србија повећава на 13:00. Ћук потврђује побједу.

7' - Баракуде смањују на 12:10.

6' - Милош Ћук не погађа за повећање предности, Бијач брани уз помоћ стативе.

5' - 12:9 води Србија! Да ли су српски ватерполисти пред новим златом?

5' - Ништа ни од овог покушаја Хрвата.

4' - Хрвати губе лопту, Србија креће у нови напад. Али Мандића је изблокирао Бурић. Остаје 11:9.

3' - Бијач брани два пута шутеве ватерполиста Србије. Хрватска има напад за гол заостатка.

1' - Хрватска смањује предност Србије.

1' - Почела је посљедња четвртина сјајног ватерполо финала на ОИ. Први напад за Хрватску.

Трећа четвртина

8' - Изблокиран нови напад Србије. Пред почетак посљедње четвртине Србија има 11:08.

8' - Хрватска смањује предност голом Харкова.

7' -Душан Мандић гађа извана и погађа за 11:7. Србија боље изгледа и у другом полувремену.

7' - Након неколико промашаја Хрватске, лопта ипак завршава у голу Србије за 10:7.

6' -Осма одбрана Филиповића. Србија добија искључење. Хрватска напада, али Филиповић маестралан.

5' - Радомир Драшовић доноси Србији десети гол.

3' - Маринић Крагић узвраћа поготком извана. Добро је расположен Марулић Крагић.

3' - ГОООЛ. 9:5, Никола Рашовић.

2' - Не погађа ни Бурић. Наставља се хрватски напад, али велики промашаја Лончара.

2' - Мандић покушава извана, нема гола, остаје 8:5.

1' - Почело је друго полувријеме.

Друга четвртина

8' - Хрвати не користе два играча више.

7' Осми гол постижу "делфини" – 8:5 Сјајно је упливао Дедовић, видео је то Вицо и проиграо свог саиграча.

7' - Маринић Крагић смањује разлику, резултат је 7:5. Враћају ли се Хрвати у утакмицу?

6' - Сада ипак долазе до гола, Фатовић смањује заостатак.

6' - Хрвати не могу погодити. Први шут брани Филиповић, а потом статива помаже репрезентацији Србије.

5' - Са друге стране брани Попадић, који је замијенио Бијача на голу.

5' - Хрватска пропушта још једну шансу за нови гол.

4' - Ивица Туцак зове тајм-аут, незадовољан игром својих изабраника.

4' - Страхиња Рашовић погађа за 7:3. Хрвати дјелују немоћно у одбрани.

3'  - Са обе стране промашаји ватерполиста.

2' - Хрвати покушавају, али Харков је изблокиран. Резултат остаје непромијењен.

2' - Лагани погодак Србије за ново повећање предности.

1' - Почела је друга четвртина. Хрвати преко Луке Лончара долазе до трећег гола.

Прва четвртина

8' - Филиповић брани, Хрвати нису успјели смањити предност источних комшија.

7' - Хрватска је нервознија, Срби имају прилику за +'3. И погађа Никола Јакшић, Срби воде!

7' - Србија са играчем више долази до +2, погађа сјајни Никола Јакшић.

6' - Србија је поново повела.

5' - Хрватска долази до 2:2. Маринић Крагић се уписује у стријелце. Још једном Хрвати користе предност играча више.

5' - Србија води 2:1, Бијач немоћан на шут из пенала Ћука.

4' - Немања Убовић изједначава

3' - Хрватска је повела у мечу голом Лорена Фатовића.

1' - Први напад за Хрватску

Србија ће покушати освојити треће узастопно злато на Олимпијским играма, док се Хрватска нада другом златном олимпијском одличју.

Обје репрезентације су завршиле четврте у својим групама, а у нокаут фази Србија је у четвртфиналу славила против Грчке 12-11, а против САД-а је славила у полуфиналу 10-6.Хрватска је у четвртфиналу срушила Шпанију 10-8, а у полуфиналу Мађарску 9-8.