OI

Vaterpolisti Srbije su olimpijski šampioni!!!

• Izvor: ATV
  • 11.08.2024. 14:06

Vaterpolisti Srbije osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Srbija je u vaterpolo klasiku slavila protiv reprezentacije Hrvatskom rezultatom 13:11.

Srbija će tako došla do svog treće uzastopnog zlata na Olimpijskim igrama, a Hrvatska će se zadovoljiti srebrom.

Srbija je bila dominantna tokom cijele utakmice, ne dozvoljavajući Hrvatima da im se rezultatski približi. Iako je Hrvatska povela, u nastavku je Srbija vodili sve vrijeme.  Prvu četvrtinu su ubjedljivo dobili sa 5:2. Druga i treća je bila izjednačena sa po tri gola sa obje strane, dok su Hrvati u posljednjoj četvrtini postigli tri gola, a Srbi dva.

Miloš Ćuk je zabio najviše golova za Orlove, tri od šest pokušaja, isto koliko je dao i najraspoloženiji sa druge strane Jerko Marinić Kragić. Srpski golman je upisao deset odbrana od 21 pokušaja Hrvata, što je učinak od 48 odsto. Sa druge strane, dva golmana Hrvatske, Marko Bijač i Toni Popadić su ukupno imali sedam odbrana.

Vaterpolisti Srbije su donijeli svojoj zemlji petu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu i tako savršeno zaokružili srpsku olimpijsku priču.

TOK MЕČA:

Četvrta četvrtina

8' - 13:11, Hrvati postižu novi gol.

8' - Ali Srbija povećava na 13:00. Ćuk potvrđuje pobjedu.

7' - Barakude smanjuju na 12:10.

6' - Miloš Ćuk ne pogađa za povećanje prednosti, Bijač brani uz pomoć stative.

5' - 12:9 vodi Srbija! Da li su srpski vaterpolisti pred novim zlatom?

5' - Ništa ni od ovog pokušaja Hrvata.

4' - Hrvati gube loptu, Srbija kreće u novi napad. Ali Mandića je izblokirao Burić. Ostaje 11:9.

3' - Bijač brani dva puta šuteve vaterpolista Srbije. Hrvatska ima napad za gol zaostatka.

1' - Hrvatska smanjuje prednost Srbije.

1' - Počela je posljednja četvrtina sjajnog vaterpolo finala na OI. Prvi napad za Hrvatsku.

Treća četvrtina

8' - Izblokiran novi napad Srbije. Pred početak posljednje četvrtine Srbija ima 11:08.

8' - Hrvatska smanjuje prednost golom Harkova.

7' -Dušan Mandić gađa izvana i pogađa za 11:7. Srbija bolje izgleda i u drugom poluvremenu.

7' - Nakon nekoliko promašaja Hrvatske, lopta ipak završava u golu Srbije za 10:7.

6' -Osma odbrana Filipovića. Srbija dobija isključenje. Hrvatska napada, ali Filipović maestralan.

5' - Radomir Drašović donosi Srbiji deseti gol.

3' - Marinić Kragić uzvraća pogotkom izvana. Dobro je raspoložen Marulić Kragić.

3' - GOOOL. 9:5, Nikola Rašović.

2' - Ne pogađa ni Burić. Nastavlja se hrvatski napad, ali veliki promašaja Lončara.

2' - Mandić pokušava izvana, nema gola, ostaje 8:5.

1' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Druga četvrtina

8' - Hrvati ne koriste dva igrača više.

7' Osmi gol postižu "delfini" – 8:5 Sjajno je uplivao Dedović, video je to Vico i proigrao svog saigrača.

7' - Marinić Kragić smanjuje razliku, rezultat je 7:5. Vraćaju li se Hrvati u utakmicu?

6' - Sada ipak dolaze do gola, Fatović smanjuje zaostatak.

6' - Hrvati ne mogu pogoditi. Prvi šut brani Filipović, a potom stativa pomaže reprezentaciji Srbije.

5' - Sa druge strane brani Popadić, koji je zamijenio Bijača na golu.

5' - Hrvatska propušta još jednu šansu za novi gol.

4' - Ivica Tucak zove tajm-aut, nezadovoljan igrom svojih izabranika.

4' - Strahinja Rašović pogađa za 7:3. Hrvati djeluju nemoćno u odbrani.

3'  - Sa obe strane promašaji vaterpolista.

2' - Hrvati pokušavaju, ali Harkov je izblokiran. Rezultat ostaje nepromijenjen.

2' - Lagani pogodak Srbije za novo povećanje prednosti.

1' - Počela je druga četvrtina. Hrvati preko Luke Lončara dolaze do trećeg gola.

Prva četvrtina

8' - Filipović brani, Hrvati nisu uspjeli smanjiti prednost istočnih komšija.

7' - Hrvatska je nervoznija, Srbi imaju priliku za +'3. I pogađa Nikola Jakšić, Srbi vode!

7' - Srbija sa igračem više dolazi do +2, pogađa sjajni Nikola Jakšić.

6' - Srbija je ponovo povela.

5' - Hrvatska dolazi do 2:2. Marinić Kragić se upisuje u strijelce. Još jednom Hrvati koriste prednost igrača više.

5' - Srbija vodi 2:1, Bijač nemoćan na šut iz penala Ćuka.

4' - Nemanja Ubović izjednačava

3' - Hrvatska je povela u meču golom Lorena Fatovića.

1' - Prvi napad za Hrvatsku

Srbija će pokušati osvojiti treće uzastopno zlato na Olimpijskim igrama, dok se Hrvatska nada drugom zlatnom olimpijskom odličju.

Obje reprezentacije su završile četvrte u svojim grupama, a u nokaut fazi Srbija je u četvrtfinalu slavila protiv Grčke 12-11, a protiv SAD-a je slavila u polufinalu 10-6.Hrvatska je u četvrtfinalu srušila Španiju 10-8, a u polufinalu Mađarsku 9-8.