ОИ

Делфини брутално понижени од Аустралије!

• Извор: Телеграф
  • 30.07.2024. 11:46

Ватерполо репрезентација Србије је брутално понижена у другом колу на Олимпијским играма у Паризу од селекције Аустралије са 8:3, што је уједно и први пораз селекције од "Кенгура" у историји!

Јасно је било и прије почетка турнира да Србија више није она велесила у ватерполу, али мало ко је очекивао да ће се баш овако обрукати против селекције која никада раније и није славила против Србије.

Пред Олимпијске игре је Србија гајила наде за евентуално медаљу на Олимпијским играма у ватерполу, али, очигледно је Аустралија поставила своје ствари на мјесто када се тиче селекције Србије.

Што се тиче самог меча, Србија је веома лоше кренула. Прва дионица није била ефикасна, Аустралија је тек постигла један гол, док се потпуна канонада догодила у других осам минута.

Прва златна медаља за Србију на ОИ

Аустралија је правила акције и постизала голове, повели су са огромних 6:0 у једном моменту, практично већ ту оставивши Србију без прилике да се у у меч врати. Душан Мандић је дао гол пред крај полувремена, тиме је донекле пробудио наду, али је Лук Павилар поново вратио Аустралија на огромних +5.

Ипак, одмах на старту другог полувремена је Ћук направио фаул за пенал, што користи Павилар и враћа +6.

Наставила је Србија да напада, али шутеви једноставно нису хтјели у гол. На крају је селекција Србије завршила трећу дионицу са шутем 1/16 из игре.

Почтеком посљедње дионице је гол постигао Душан Мандић, али једноставно, то је све и било што је Србија пружила на овом мечу.

Успио је и Никола Дедовић да постигне један, утјешни гол.