OI

Delfini brutalno poniženi od Australije!

• Izvor: Telegraf
  • 30.07.2024. 11:46

Vaterpolo reprezentacija Srbije je brutalno ponižena u drugom kolu na Olimpijskim igrama u Parizu od selekcije Australije sa 8:3, što je ujedno i prvi poraz selekcije od "Kengura" u istoriji!

Jasno je bilo i prije početka turnira da Srbija više nije ona velesila u vaterpolu, ali malo ko je očekivao da će se baš ovako obrukati protiv selekcije koja nikada ranije i nije slavila protiv Srbije.

Pred Olimpijske igre je Srbija gajila nade za eventualno medalju na Olimpijskim igrama u vaterpolu, ali, očigledno je Australija postavila svoje stvari na mjesto kada se tiče selekcije Srbije.

Što se tiče samog meča, Srbija je veoma loše krenula. Prva dionica nije bila efikasna, Australija je tek postigla jedan gol, dok se potpuna kanonada dogodila u drugih osam minuta.

Prva zlatna medalja za Srbiju na OI

Australija je pravila akcije i postizala golove, poveli su sa ogromnih 6:0 u jednom momentu, praktično već tu ostavivši Srbiju bez prilike da se u u meč vrati. Dušan Mandić je dao gol pred kraj poluvremena, time je donekle probudio nadu, ali je Luk Pavilar ponovo vratio Australija na ogromnih +5.

Ipak, odmah na startu drugog poluvremena je Ćuk napravio faul za penal, što koristi Pavilar i vraća +6.

Nastavila je Srbija da napada, ali šutevi jednostavno nisu htjeli u gol. Na kraju je selekcija Srbije završila treću dionicu sa šutem 1/16 iz igre.

Počtekom posljednje dionice je gol postigao Dušan Mandić, ali jednostavno, to je sve i bilo što je Srbija pružila na ovom meču.

Uspio je i Nikola Dedović da postigne jedan, utješni gol.