Пари

Делфине потопила Шпанија - Србија у проблему

• Извор: Агенције
  • 01.08.2024. 14:43

Ватерполо репрезентација Србије је поражена од Шпаније са 15:11, у трећем колу групне фазе Олимпијских игара у Паризу.

"Делфини" су добро ушли у меч и држали егал током прве четвртине. Шпанци су повели 1:0, али Јакић је брзо изједначио. До краја прве четвртине погодили су Ћук и Убовић, али у завршници првог квартала Санауха је донио минималну предност свом тиму – 4:3.

Шпанија је наставила у добром ритму, са два узастопна поготка је побјегла на +3, али уследила је мини-серија Србије 3:0, са којом су се вратили у егал пред посљедњи минут првог полувремена (6:6).

Ипак, Мунариз је погодио и још једном су Шпанци дошли до предности у пред сам крај четвртине – 7:6.

Поново су Шпанци направили серију и у трећој четвртини и одлијепили се на +3 (9:6), али још једном је Србија успела да се врати у егал и пред посљедњи кваратл уђе са голом заостатка – 10:9.

Шпанија је оправдала улогу фаворита у посљедњој четвртини, брзо је дошла до три гола предности, која је одржавала до самог краја, а тачку на меч је ставио у посљедњем минуту меча Алваро Гранадос, када је погодио за 15:11.

У редовима Србије, четири погодака је постигао Душан Мандић, по два Немања Убовић, Милош Ћук и Душан Јакшић, а један Никола Дедовић.

Код Шпаније, четири поготка је постигао некадашњи ватерполиста Новог Београда Алваро Гранадос, три Филипе Роха, а по два Бернардо Санауха и Алберто Мунарис.

Србија је у првом мечу савладала Јапан (16:15), а потом доживјела пораз од Аустралије (8:3) и Шпаније (15:11).

Са друге стране, Шпанија има све три побједе, прво против Аустралије (9:5), а потом је тријумфовала против Мађарске (10:7) и на крају Србије. Готово сигурно су обезбиједили нокаут фазу.

Српске ватерполисти наредни окршај очекује их 3. августа против Француске.