Pari

Delfine potopila Španija - Srbija u problemu

• Izvor: Agencije
  • 01.08.2024. 14:43

Vaterpolo reprezentacija Srbije je poražena od Španije sa 15:11, u trećem kolu grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

"Delfini" su dobro ušli u meč i držali egal tokom prve četvrtine. Španci su poveli 1:0, ali Jakić je brzo izjednačio. Do kraja prve četvrtine pogodili su Ćuk i Ubović, ali u završnici prvog kvartala Sanauha je donio minimalnu prednost svom timu – 4:3.

Španija je nastavila u dobrom ritmu, sa dva uzastopna pogotka je pobjegla na +3, ali usledila je mini-serija Srbije 3:0, sa kojom su se vratili u egal pred posljednji minut prvog poluvremena (6:6).

Ipak, Munariz je pogodio i još jednom su Španci došli do prednosti u pred sam kraj četvrtine – 7:6.

Ponovo su Španci napravili seriju i u trećoj četvrtini i odlijepili se na +3 (9:6), ali još jednom je Srbija uspela da se vrati u egal i pred posljednji kvaratl uđe sa golom zaostatka – 10:9.

Španija je opravdala ulogu favorita u posljednjoj četvrtini, brzo je došla do tri gola prednosti, koja je održavala do samog kraja, a tačku na meč je stavio u posljednjem minutu meča Alvaro Granados, kada je pogodio za 15:11.

U redovima Srbije, četiri pogodaka je postigao Dušan Mandić, po dva Nemanja Ubović, Miloš Ćuk i Dušan Jakšić, a jedan Nikola Dedović.

Kod Španije, četiri pogotka je postigao nekadašnji vaterpolista Novog Beograda Alvaro Granados, tri Filipe Roha, a po dva Bernardo Sanauha i Alberto Munaris.

Srbija je u prvom meču savladala Japan (16:15), a potom doživjela poraz od Australije (8:3) i Španije (15:11).

Sa druge strane, Španija ima sve tri pobjede, prvo protiv Australije (9:5), a potom je trijumfovala protiv Mađarske (10:7) i na kraju Srbije. Gotovo sigurno su obezbijedili nokaut fazu.

Srpske vaterpolisti naredni okršaj očekuje ih 3. avgusta protiv Francuske.