Реванш у Београду

Звезда поражена, али и даље живи сан о Лиги шампиона!

• 20.08.2024. 22:57

Црвена звезда поражена је од Боде Глимта резултатом 2:1 (0:0) у првом мечу плеј-офа Лиге шампиона.

Црвено-бели су катастрофално отворили друго полувреме и за само десет минута, у периоду од 52. до 62. минуту одбрана је двапут капитулирала, док је злата вриједан гол постигао Огњен Мимовић у 75. минуту, те сан о елитном такмичењу и даље живи.

Реванш је за осам дана на стадиону „Рајко Митић“.

Звезда је храбро и стрпљиво ушла у меч на стадиону „Аспмира“, капацитета од свега 8.300 сједећих мјеста. Боде је диктирао темпо и имао је лопту више у свом посједу, али није успијевао то да крунише.

Имала је Звезда среће у 38. минуту када је Сјеволд затресао пречку гола који је бранио Илић.

Прилично безидејно и неорганизовано дјеловала је Црвена звезда у тим тренуцима. Појачања нису показала због чега су доведена, док је, мора се признати, и тим који је извео Милојевић био поприлично чудан.

Олајинка није успијевао да пробије по тој лијевој страни, Илић који је дејствовао с десне, био је „невидљив“, док су изостале корисне лопте из средине од Мирка Иванића.

Звезда је у 44. минуту успела да затресе мрежу домаћина, али је гол оправдано поништен због офсајда Шерифа Ендиајеа, након ударца Илића.

У наставку сусрета Звезда је доживјела „помрачење“.

Двије шансе за два минута за Бодо, промашаји Хега и Хаугеја, послије чега из треће прилике Звезди није било спаса. Бјортуфт је био највиши послије центаршута и главом је закуцао лопту у мрежу.

Стиче се утисак да је голман Црвене звезде могао и морао боље да интервенише, да крене одлучније на ту „ничију“ лопту. Играо се 52. минут...

Тачно десет минута касније на семафору је био исписан резултат 2:0, а стријелац је био Мата, који је сјајним ударцем лијевом ногом погодио даљи угао Илићевог гола.

Схватио је и Милојевић да ствари не функционишу и да је Звезда „угашена“, па је решио да освјежи екипу двоструком измјеном.

Изашао је Лука Илић, замијенио га је Дуарте, изашао је и Шериф Ендиаје, а умјесто њега прилику је добио Бруно Дуарте.

И почела је Звезда да игра, „живнула“ је. Звезда до 70. и од 70. минута изгледала је потпуно другачије.

Дуарте је задавао проблеме посљедњој линији Бодеа, да би Мимовић у 75. минуту послије смушене реакције домаћина успио да преполови предност и врати Звезду у живот.

Црвено-бијели упркос слабијој игри, и те како имају активан резултат и имају чему да се надају у реваншу за осам дана пред армијом својих навијача.