Revanš u Beogradu

Zvezda poražena, ali i dalje živi san o Ligi šampiona!

• 20.08.2024. 22:57

Crvena zvezda poražena je od Bode Glimta rezultatom 2:1 (0:0) u prvom meču plej-ofa Lige šampiona.

Crveno-beli su katastrofalno otvorili drugo poluvreme i za samo deset minuta, u periodu od 52. do 62. minutu odbrana je dvaput kapitulirala, dok je zlata vrijedan gol postigao Ognjen Mimović u 75. minutu, te san o elitnom takmičenju i dalje živi.

Revanš je za osam dana na stadionu „Rajko Mitić“.

Zvezda je hrabro i strpljivo ušla u meč na stadionu „Aspmira“, kapaciteta od svega 8.300 sjedećih mjesta. Bode je diktirao tempo i imao je loptu više u svom posjedu, ali nije uspijevao to da kruniše.

Imala je Zvezda sreće u 38. minutu kada je Sjevold zatresao prečku gola koji je branio Ilić.

Prilično bezidejno i neorganizovano djelovala je Crvena zvezda u tim trenucima. Pojačanja nisu pokazala zbog čega su dovedena, dok je, mora se priznati, i tim koji je izveo Milojević bio poprilično čudan.

Olajinka nije uspijevao da probije po toj lijevoj strani, Ilić koji je dejstvovao s desne, bio je „nevidljiv“, dok su izostale korisne lopte iz sredine od Mirka Ivanića.

Zvezda je u 44. minutu uspela da zatrese mrežu domaćina, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda Šerifa Еndiajea, nakon udarca Ilića.

U nastavku susreta Zvezda je doživjela „pomračenje“.

Dvije šanse za dva minuta za Bodo, promašaji Hega i Haugeja, poslije čega iz treće prilike Zvezdi nije bilo spasa. Bjortuft je bio najviši poslije centaršuta i glavom je zakucao loptu u mrežu.

Stiče se utisak da je golman Crvene zvezde mogao i morao bolje da interveniše, da krene odlučnije na tu „ničiju“ loptu. Igrao se 52. minut...

Tačno deset minuta kasnije na semaforu je bio ispisan rezultat 2:0, a strijelac je bio Mata, koji je sjajnim udarcem lijevom nogom pogodio dalji ugao Ilićevog gola.

Shvatio je i Milojević da stvari ne funkcionišu i da je Zvezda „ugašena“, pa je rešio da osvježi ekipu dvostrukom izmjenom.

Izašao je Luka Ilić, zamijenio ga je Duarte, izašao je i Šerif Еndiaje, a umjesto njega priliku je dobio Bruno Duarte.

I počela je Zvezda da igra, „živnula“ je. Zvezda do 70. i od 70. minuta izgledala je potpuno drugačije.

Duarte je zadavao probleme posljednjoj liniji Bodea, da bi Mimović u 75. minutu poslije smušene reakcije domaćina uspio da prepolovi prednost i vrati Zvezdu u život.

Crveno-bijeli uprkos slabijoj igri, i te kako imaju aktivan rezultat i imaju čemu da se nadaju u revanšu za osam dana pred armijom svojih navijača.