Зрињски ремијем окончао европски пут

• Извор: Радио Сарајево
  • 14.12.2023. 21:18

Фудбалери актуелног бх. првака Зрињског окончали су наступ у Европи.

Тим из Мостара је у сусрету посљедњег шестог кола ремизирао против Астон Виле резултатом 1:1.

Прво полувријеме није донијело много узбуђења. Гости су имали посјед лопте, док је Зрињски углавном био безопасан.

Џон Дуран је у 31. минуту био близу да постигне гол, али је његов покушај завршио за мало поред гола.

Пет минута касније Николо Заниоло је запријетио из велике удаљености, али је његов покушај сјајно одбранио Марко Марић, преноси "Радиосарајево".

Зашто Украјина да не буде у ЕУ - Можда због рата?

Исти играч запријетио је и у 41. минуту, али је голман Зрињског поново био на висини задатка.

Зрињски је успорио темпо утакмице у другом полувремену, у настојању да лопту задржи дуже у свом посједу.

Међутим, у 61. минуту гости су сломили отпор бх. првака. Сјајно је забио Николо Заниоло послије асистенције Џона Мекџина.

Имао је Зрињски у 75. минуту прилику за поравнање преко Јосипа Ћорлуке, чији је ударац завршио поред гола.

У 81. минуту Даглас Луиз је постигао други гол за госте, али је он поништен због офсајда.

Зрињски је успио доћи до поравнања у 87. минуту сјајним голом Матије Малекинушића, који је погодио за ерупцију одушевљења на стадиону Под Бијелим бријегом.

Цвијановић: Шмит искористио прилику за слику пред камерама

Зрињски је такмичење окончао на посљедњој позицији групе Е с четири освојена бода.

Астон Вила је потврдила прво мјесто и с 14 бодова прошла у осмину финала.

На другом мјесту завршила је Легија, која је резултатом 2:0 славила против АЗ Алкмаара. Тим из Варшаwе тако је изборио наступ у плеј-офу.

(Фото: ХШК Зрињски)

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина