Zrinjski remijem okončao evropski put

• Izvor: Radio Sarajevo
  • 14.12.2023. 21:18

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Zrinjskog okončali su nastup u Еvropi.

Tim iz Mostara je u susretu posljednjeg šestog kola remizirao protiv Aston Vile rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja. Gosti su imali posjed lopte, dok je Zrinjski uglavnom bio bezopasan.

Džon Duran je u 31. minutu bio blizu da postigne gol, ali je njegov pokušaj završio za malo pored gola.

Pet minuta kasnije Nikolo Zaniolo je zaprijetio iz velike udaljenosti, ali je njegov pokušaj sjajno odbranio Marko Marić, prenosi "Radiosarajevo".

Zašto Ukrajina da ne bude u ЕU - Možda zbog rata?

Isti igrač zaprijetio je i u 41. minutu, ali je golman Zrinjskog ponovo bio na visini zadatka.

Zrinjski je usporio tempo utakmice u drugom poluvremenu, u nastojanju da loptu zadrži duže u svom posjedu.

Međutim, u 61. minutu gosti su slomili otpor bh. prvaka. Sjajno je zabio Nikolo Zaniolo poslije asistencije Džona Mekdžina.

Imao je Zrinjski u 75. minutu priliku za poravnanje preko Josipa Ćorluke, čiji je udarac završio pored gola.

U 81. minutu Daglas Luiz je postigao drugi gol za goste, ali je on poništen zbog ofsajda.

Zrinjski je uspio doći do poravnanja u 87. minutu sjajnim golom Matije Malekinušića, koji je pogodio za erupciju oduševljenja na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Cvijanović: Šmit iskoristio priliku za sliku pred kamerama

Zrinjski je takmičenje okončao na posljednjoj poziciji grupe Е s četiri osvojena boda.

Aston Vila je potvrdila prvo mjesto i s 14 bodova prošla u osminu finala.

Na drugom mjestu završila je Legija, koja je rezultatom 2:0 slavila protiv AZ Alkmaara. Tim iz Varšawe tako je izborio nastup u plej-ofu.

(Foto: HŠK Zrinjski)