Лига Конференција

Вележ се осрамотио за све паре: Крај европског пута

• Извор: Агенције
  • 18.07.2024. 20:39

Фудбалери Вележа су завршили свој европски пут већ у првом претколу Лига Конференција, а Мостарце је с укупних 6:2 избацио представник Андоре Интер Клуб Д'Ескалдес.

Након што је први сусрет на Грбавици окончан резултатом 1:1, у Андори је Интер славио са 5:1, те је с укупних 6:2 прошао даље у друго претколо гдје ће играти против грчког АЕК-а. Интер до сада у историји никада никоме у Европи није постигао више од два гола, што довољно говори о игри Вележа у вечерашњој утакмици.

Вележ је у Андори запријетио већ у 2. минуту када је Млинарић изашао сам пред голмана Адрија, али шутирао је директно у њега и то је било све од узбуђења све до пред сами крај првог полувремена.

Фудбалери Борца стигли у Бањалуку

У 39. минуту Вележ је имао шансу повести из пенала, но капитен Хаскић је лосе шутирао и погодио само стативу, а тај промашај је утицао негативно на читаву екипу која је након тога психички пала и у размаку од само пет минута примила два гола.

Најбољи играч Интера Лопез је најприје у 43. минуту умакао одбрани Вележа и рутински савладао Хаџикића за 1:0, а потом га је матирао и у 47. минуту за великих 2:0.

У другом полувремену Вележ је покушао стићи макар до продужетака, а у 53. минуту резервисти Вележа су креирали погодак за 2:1. Јевтовић је упослио Ореча који је прецизним ударцем матирао Адрија и вратио Вележ у игру.

Но, до краја сусрета Вележ није успио стићи до поравнања, штавише у 57. минуту Интер је стигао до трећег гола када је одбрана Вележа изгледала поново аматерски, а Берланга је са 15 метара постигао лијеп погодак за 3:1.

У 84. минуту исти играч је направио потез утакмице када је био у дуелу с Бајрићем. Примио је лопту у казненом простору, а приликом примања је направио елегантан окрет, а потом рутински матирао Хаџикића за 4:1.

Ђоковић ни у ТОП 10: Објављена листа најбољих спортиста 21. вијека

Коначних 5:1 је у 92. минуту поставио Андреу, те слободно можемо рећи да су се Мостарци обрукали и разочарали неколико стотина вјерних навијача који су их дошли бодрити у далеку Андору, али и хиљаде навијача у граду на Неретви који су очекивали пролазак у друго претколо конференцијске лиге.

(Фото: Интер Клуб Д'Ескалдес)

• 21:20 Новине (12+)