Liga Konferencija

Velež se osramotio za sve pare: Kraj evropskog puta

• Izvor: Agencije
  • 18.07.2024. 20:39

Fudbaleri Veleža su završili svoj evropski put već u prvom pretkolu Liga Konferencija, a Mostarce je s ukupnih 6:2 izbacio predstavnik Andore Inter Klub D'Еskaldes.

Nakon što je prvi susret na Grbavici okončan rezultatom 1:1, u Andori je Inter slavio sa 5:1, te je s ukupnih 6:2 prošao dalje u drugo pretkolo gdje će igrati protiv grčkog AЕK-a. Inter do sada u istoriji nikada nikome u Еvropi nije postigao više od dva gola, što dovoljno govori o igri Veleža u večerašnjoj utakmici.

Velež je u Andori zaprijetio već u 2. minutu kada je Mlinarić izašao sam pred golmana Adrija, ali šutirao je direktno u njega i to je bilo sve od uzbuđenja sve do pred sami kraj prvog poluvremena.

Fudbaleri Borca stigli u Banjaluku

U 39. minutu Velež je imao šansu povesti iz penala, no kapiten Haskić je lose šutirao i pogodio samo stativu, a taj promašaj je uticao negativno na čitavu ekipu koja je nakon toga psihički pala i u razmaku od samo pet minuta primila dva gola.

Najbolji igrač Intera Lopez je najprije u 43. minutu umakao odbrani Veleža i rutinski savladao Hadžikića za 1:0, a potom ga je matirao i u 47. minutu za velikih 2:0.

U drugom poluvremenu Velež je pokušao stići makar do produžetaka, a u 53. minutu rezervisti Veleža su kreirali pogodak za 2:1. Jevtović je uposlio Oreča koji je preciznim udarcem matirao Adrija i vratio Velež u igru.

No, do kraja susreta Velež nije uspio stići do poravnanja, štaviše u 57. minutu Inter je stigao do trećeg gola kada je odbrana Veleža izgledala ponovo amaterski, a Berlanga je sa 15 metara postigao lijep pogodak za 3:1.

U 84. minutu isti igrač je napravio potez utakmice kada je bio u duelu s Bajrićem. Primio je loptu u kaznenom prostoru, a prilikom primanja je napravio elegantan okret, a potom rutinski matirao Hadžikića za 4:1.

Đoković ni u TOP 10: Objavljena lista najboljih sportista 21. vijeka

Konačnih 5:1 je u 92. minutu postavio Andreu, te slobodno možemo reći da su se Mostarci obrukali i razočarali nekoliko stotina vjernih navijača koji su ih došli bodriti u daleku Andoru, ali i hiljade navijača u gradu na Neretvi koji su očekivali prolazak u drugo pretkolo konferencijske lige.

(Foto: Inter Klub D'Еskaldes)