Фарани пали на Градском

Сањам ту Европу ја: Историја је исписана, Борац ће играти групну фазу европских такмичења!

• Извор: АТВ
  • 15.08.2024. 23:42

Фудбалери бањалучког Борца вечерас су након 120 минута игре на Градском стадиону били бољи од екипе КИ Клаксвика резултатом 3:1 и тако осигурали јесен у Европи!

120' - КРАЈ! Борац је у Европи!

114' - Добра прилика за госте, Вилијамс удара главом лопту која иде поред гола Шишковског

112' - Блокиран ударац Савића

110' - Без прилика вриједних помена у другом продужетку

109' - Безуспјешни покушаји Фарана

106' - Почео је други продужетак

105' - Хасукић је могао ставити тачку на овај меч, али Јенсен брани!

98' - Гости су безопасни

93' - ГОООЛ! Савић асистира Мајерс погађа главом за 3:1!!!

91' - Почео је први продужетак

Крај утакмице, Борац - Клаксвик 2:1, слиједе продужеци

90+4' Савић је шутирао са 20 метара, добро је постављен голман гостујуће екипе

90+7' - Седам минута надокнаде

88' - Два минута до краја

83' - ГООЛ! Борац поново води! Хасукић је мајсторски оставио лопту Савићу који са 18 метара погађа за 2:1!

77' - Великан из Платонове поново пријети! Вукчевић шаље лопту у петерац противника, али Лукић касни

75' - НЕВЈЕРОВАТНО! Двије прилике за Борац у 45 секунди. Савић са око 30 метара шутира, а затим на одбитак наилази Јовић, међутим, ПОНОВО Јенсен!

73' - Савић вуче контру, стигао је до шеснаестерца, али се оклизнуо и добра прилика пропада

70' - Јенсен спасава госте! Граховац центрира, Лукић удара главом, али голман Клаксвика са гол линије извлачи лопту

69' - Снажан ударац Каролине са око 25 метара, Јенсен једва брани

68' - Борац покушава стићи до другог гола, гости се добро бране

66' - Хреља центрира, Лукић главом покушава, међутим, ништа од поготка

65' - Комбинују Савић и Крвжић, ипак, бране се гости

63' - Квржић сјајно центрира за Савића, али слаб ударац фудбалера Борца брани голман гостију

58' - ВАР поништио гол Срећковића, остаје 1:1

56' - ГООЛ! Срећковић погађа за 2:1! Борац поново води

53' - ГООЛ! Гости изједначују, стријелац је Павловић

48' - Три минута је требало Борцу да створи прву прилику. Сјајно је Квржић шутирао са 20 метара, лопта иде поред стативе гостију

46' - Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена: Борац - КИ Клаксвик 1:0

45+3' - Три минута судијске надокнаде у првом полувремену

44' - Лукић у доброј шанси након асистенције Срећковића, бране се гости!

38'Гужва пред голом Борца након једног аута али успио је Шишковски избацити лопту ван својих шеснаест метара

37' - Добра акција Борца но на крају је недостајао добар задњи пас

35' - Борац има више од игре!

32' - Аууу! Жалиће домаћи за овом приликом. Квржић сјајно упошљава нападача Борца, Јову Лукића који лопту траљаво удара главом па тако шанса одлази у пропаст

30' - Након 30 минута игре на Градском стадиону у Бањалуци, домаћин је тај који се пита о свему

26' - Дистанца је очигледно омиљена за Каролину. Јак али не довољно прецизан ударац Борчевог играча и лопта је преко гола противника

22' - Добра комбинација Скорупа и Лукића, међутим штопер гостију у посљедњи тренутак чисти опасност

21' - Борац не да посјед, сјајна игра домаћина

17' - ГОООЛ! Борац води! Чавић за Срећковића и то је 1:0 за Бањалучане!

12' - Корнер за госте. Центаршут "чисте" домаћи

11' - Шанса за госте, али Шишковски на висини задатка

10' - Каролина испробава ударац са дистанце, али лопта поново иде изнад пречке Клаксвика. Борац сјајно отворио меч

8' - Домаћин опет пријети. Поново су главни актери Лукић и Чавић, међутим, лопта иде преко гола Фарана

6' - Борац има иницијативу на почетку сусрета

3' - Лукић сјајно центрира према Чавићу, али лопта иде поред гола противника

2' - Нападач Борца Јово Лукић пробија по десној страни, центрира, али голман гостију хвата лопту

1' - Почела је утакмица у Бањалуци, први са центра крећу фудбалери Клаксвика

Састави:

БОРАЦ: Шишковиски, Квржић, Мајерс, Каролина, Вучковић, Граховац, Скоруп, Хреља, Чавић, Срећковић, Лукић. Тренер: Младен Жижовић

КИ КЛАКСВИК: Јенсен, Фаеро, Јамбере, Бернсон, Да Силва, Јенсен, Хансон, Даниелсон, Фредериксберг, Клетскард, Одемарксбакен. Тренер: Еспен Хауг