Farani pali na Gradskom

Sanjam tu Еvropu ja: Istorija je ispisana, Borac će igrati grupnu fazu evropskih takmičenja!

• Izvor: ATV
  • 15.08.2024. 23:42

Fudbaleri banjalučkog Borca večeras su nakon 120 minuta igre na Gradskom stadionu bili bolji od ekipe KI Klaksvika rezultatom 3:1 i tako osigurali jesen u Еvropi!

120' - KRAJ! Borac je u Еvropi!

114' - Dobra prilika za goste, Vilijams udara glavom loptu koja ide pored gola Šiškovskog

112' - Blokiran udarac Savića

110' - Bez prilika vrijednih pomena u drugom produžetku

109' - Bezuspješni pokušaji Farana

106' - Počeo je drugi produžetak

105' - Hasukić je mogao staviti tačku na ovaj meč, ali Jensen brani!

98' - Gosti su bezopasni

93' - GOOOL! Savić asistira Majers pogađa glavom za 3:1!!!

91' - Počeo je prvi produžetak

Kraj utakmice, Borac - Klaksvik 2:1, slijede produžeci

90+4' Savić je šutirao sa 20 metara, dobro je postavljen golman gostujuće ekipe

90+7' - Sedam minuta nadoknade

88' - Dva minuta do kraja

83' - GOOL! Borac ponovo vodi! Hasukić je majstorski ostavio loptu Saviću koji sa 18 metara pogađa za 2:1!

77' - Velikan iz Platonove ponovo prijeti! Vukčević šalje loptu u peterac protivnika, ali Lukić kasni

75' - NЕVJЕROVATNO! Dvije prilike za Borac u 45 sekundi. Savić sa oko 30 metara šutira, a zatim na odbitak nailazi Jović, međutim, PONOVO Jensen!

73' - Savić vuče kontru, stigao je do šesnaesterca, ali se okliznuo i dobra prilika propada

70' - Jensen spasava goste! Grahovac centrira, Lukić udara glavom, ali golman Klaksvika sa gol linije izvlači loptu

69' - Snažan udarac Karoline sa oko 25 metara, Jensen jedva brani

68' - Borac pokušava stići do drugog gola, gosti se dobro brane

66' - Hrelja centrira, Lukić glavom pokušava, međutim, ništa od pogotka

65' - Kombinuju Savić i Krvžić, ipak, brane se gosti

63' - Kvržić sjajno centrira za Savića, ali slab udarac fudbalera Borca brani golman gostiju

58' - VAR poništio gol Srećkovića, ostaje 1:1

56' - GOOL! Srećković pogađa za 2:1! Borac ponovo vodi

53' - GOOL! Gosti izjednačuju, strijelac je Pavlović

48' - Tri minuta je trebalo Borcu da stvori prvu priliku. Sjajno je Kvržić šutirao sa 20 metara, lopta ide pored stative gostiju

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena: Borac - KI Klaksvik 1:0

45+3' - Tri minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu

44' - Lukić u dobroj šansi nakon asistencije Srećkovića, brane se gosti!

38'Gužva pred golom Borca nakon jednog auta ali uspio je Šiškovski izbaciti loptu van svojih šesnaest metara

37' - Dobra akcija Borca no na kraju je nedostajao dobar zadnji pas

35' - Borac ima više od igre!

32' - Auuu! Žaliće domaći za ovom prilikom. Kvržić sjajno upošljava napadača Borca, Jovu Lukića koji loptu traljavo udara glavom pa tako šansa odlazi u propast

30' - Nakon 30 minuta igre na Gradskom stadionu u Banjaluci, domaćin je taj koji se pita o svemu

26' - Distanca je očigledno omiljena za Karolinu. Jak ali ne dovoljno precizan udarac Borčevog igrača i lopta je preko gola protivnika

22' - Dobra kombinacija Skorupa i Lukića, međutim štoper gostiju u posljednji trenutak čisti opasnost

21' - Borac ne da posjed, sjajna igra domaćina

17' - GOOOL! Borac vodi! Čavić za Srećkovića i to je 1:0 za Banjalučane!

12' - Korner za goste. Centaršut "čiste" domaći

11' - Šansa za goste, ali Šiškovski na visini zadatka

10' - Karolina isprobava udarac sa distance, ali lopta ponovo ide iznad prečke Klaksvika. Borac sjajno otvorio meč

8' - Domaćin opet prijeti. Ponovo su glavni akteri Lukić i Čavić, međutim, lopta ide preko gola Farana

6' - Borac ima inicijativu na početku susreta

3' - Lukić sjajno centrira prema Čaviću, ali lopta ide pored gola protivnika

2' - Napadač Borca Jovo Lukić probija po desnoj strani, centrira, ali golman gostiju hvata loptu

1' - Počela je utakmica u Banjaluci, prvi sa centra kreću fudbaleri Klaksvika

Sastavi:

BORAC: Šiškoviski, Kvržić, Majers, Karolina, Vučković, Grahovac, Skorup, Hrelja, Čavić, Srećković, Lukić. Trener: Mladen Žižović

KI KLAKSVIK: Jensen, Faero, Jambere, Bernson, Da Silva, Jensen, Hanson, Danielson, Frederiksberg, Kletskard, Odemarksbaken. Trener: Еspen Haug